DOBIERAMY CZĘŚCI SAMOCHODOWE GRATIS 7 DNI W TYGODNIU
ZADZWOŃ I ZAMÓW CZĘŚCI
801 000 615 / 24 362 00 25
GODZINY PRACY: 8-19
INNE DNI
Poniedziałek 8:00 - 19:00
Wtorek 8:00 - 19:00
Środa 8:00 - 19:00
Czwartek 8:00 - 19:00
Piątek 8:00 - 19:00
Sobota 9:00 - 14:00
ILOŚĆ PRODUKTÓW: Twój koszyk jest pusty.

Amortyzatory

Zawieszenie

Chemia i kosmetyki samochodowe

Płyny eksploatacyjne

Spinki montażowe, ich elementy

Wycieraczki i ich elementy

Wyposażenie wnętrza pojazdu

Chemia warsztatowa

Wyposażenie warsztatów

Części Nadwozia

Filtry

Oświetlenie, elementy

Układ chłodzenia

WYSZUKIWARKA CZĘŚCI:

Zderzaki i ich części AVIA SERIA D (1990-1996)

Zderzaki niegdyś spełniały jedynie praktyczną funkcją. Były i nadal są obowiązkowym elementem budowy samochodu. Dzisiaj jednak wykorzystuje się je również w celu spersonalizowania pojazdu i nadania mu oryginalnego, i swoistego charakteru. Unikalny design to dla wielu miłośników motoryzacji cel, jaki stawiają sobie przed zakupem nowego pojazdu. Zderzaki można dobrać w taki sposób, aby auto wyróżniało się na polskich i światowych drogach. Nie można jednak zapominać, że oprócz wyglądu powinny mieć jakość.

Budowa i funkcja zderzaków

Zderzaki  w samochodach AVIA SERIA D (1990-1996) znajdują się z przodu i z tyłu nadwozia samochodu. Wpływają na komfort jazdy i na bezpieczeństwo, łagodząc skutki zderzenia czy kolizji. Pełni on również funkcję ochronną dla wszystkich podzespołów pojazdu. Jest również przydatny przy parkowaniu, kiedy to często chcąc zaparkować „na styk”, zdarza nam się uderzyć w stojący słupek czy wysoki krawężnik. Nie zapominajmy jednak, że zderzak nie jest niezniszczalnym elementem auta i swoją funkcję zabezpieczającą spełnia jedynie przy niewielkich prędkościach. Przy poważniejszych wypadkach zderzak samochodowy nie zagwarantuje nam bezpieczeństwa i nie zabezpieczy podzespołów pojazdu.

Jednym z najważniejszych elementów zderzaka jest belka zderzaka, zwana również wzmocnieniem zderzaka. Wykonana jest ona z metalu, a jej funkcja to pochłanianie energii przy uderzeniu. Na belce znajduje się styropianowe lub wykonane ze specjalnej pianki wypełnienie, które odpowiedzialne jest za rozpraszanie energii przy niewielkich stłuczkach, utrzymanie kształtu nakładki zderzaka oraz wytłumienie hałasów. Osłoną wzmocnienia i wypełnienia jest wspomniana nakładka zderzaka i to ona jest widoczna na zewnątrz pojazdu.

Wymiana zderzaka samochodowego

Zanim przejdziemy do montażu nowego zderzaka, trzeba zająć się demontażem uszkodzonego. W autach AVIA jest to łatwe, w innych jak np. AVIA nieco trudniejsze. Nie zawsze konieczna jest wymiana całego elementu, zdarza się, że uszkodzeniu uległa tylko pewna jego część. Zawsze jednak należy zdjąć nakładkę, która w większości przypadków przykręcona jest śrubami do wzmocnienia i nadkoli. W niektórych modelach samochodu występują specjalne ślizgi ułatwiające instalację nakładki. W celu wyprostowania wzmocnienia zderzaka należy odkręcić je od zderzaka. Montaż nowych części przebiega w ten sam sposób tylko w odwrotnej kolejności. Trzeba zdawać sobie sprawę, że przy uszkodzeniu zderzaka rezygnacja z jego wymiany może wiązać się z powstaniem rozległych uszkodzeń nadwozia, a w przypadku niewielkiej stłuczki nie spełni on swojej należytej funkcji.

zaawansowane wyszukiwanie produktów
sortuj produkty
Znaleziono:0

AVIA

Czeska motoryzacja to nie tylko doskonale znane także dziś Skody i Tatry (osobowe jak i ciężarowe). Nasi południowi sąsiedzi poza produkcją samochodów osobowych mają także ogromne doświadczenie z konstruowaniem pojazdów dostawczych i ciężarowych. Poza wspomnianą Tatrą na uwagę zasługuje Avia.

Czeskie, a wcześniej czechosłowackie przedsiębiorstwo z siedzibą i główną fabryką zlokalizowaną w Pradze założone zostało w 1919 roku. W nieczynnej cukrowni na przedmieściach czeskiej stolicy dwóch konstruktorów: Miroslav Hajn i Pavel Benes uruchamia początkowo małoseryjną produkcję dla przemysłu lotniczego.

Czytaj więcej

Zapytaj naszego eksperta (wyszukamy każdą część, bez wyjątków)

Posiadamy nowe i używane części samochodowe, na stronie widoczne jest tylko 48% auto części. Skontaktuj się z nami, a wyszukamy i podamy najniższą cenę każdej części dowolnego producenta jaka tylko została wyprodukowana
telefony:
Infolinia:
801 000 615
tel:
(24) 362 00 25
tel. kom:
791 308 990
godziny pracy:
Pon - pt:
8:00 - 19:00
Sobota:
9:00 - 14:00

CERTYFIKATY ZDOBYTE PRZEZ CZESCI24.PL

ZAMÓW I ZAPŁAĆ DOWOLNYM SPOSOBEM
DARMOWA DOSTAWA POWYŻEJ 450 zł 14 DNI PRAWA DO ZWROTU DARMOWA WYMIANA DO 100 DNI GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY 99% POZYTYWNYCH OPINII PONAD 10 LAT DOŚWIADCZENIA

my w sieci
Wewnętrzny numer
części samochodowe


Kontakt z naszą firmą

Infolinia: 801 000 615
Telefon stacjonarny: 24 362 00 25
Telefon komórkowy: 791 308 990
pon - pt - 8:00 - 19:00
sobota - 9:00 - 14:00
opłaty według stawek operatora

Copyright 2005-2020 Czesci24.pl - Sprawdzone w dobrej cenie części samochodowe