DOBIERAMY CZĘŚCI SAMOCHODOWE GRATIS 7 DNI W TYGODNIU
ZADZWOŃ I ZAMÓW CZĘŚCI
801 000 615 / 24 362 00 25
GODZINY PRACY: 8-19
INNE DNI
Poniedziałek 8:00 - 19:00
Wtorek 8:00 - 19:00
Środa 8:00 - 19:00
Czwartek 8:00 - 19:00
Piątek 8:00 - 19:00
Sobota 9:00 - 14:00
ILOŚĆ PRODUKTÓW: Twój koszyk jest pusty.

Amortyzatory

Zawieszenie

Chemia i kosmetyki samochodowe

Płyny eksploatacyjne

Spinki montażowe, ich elementy

Wycieraczki i ich elementy

Wyposażenie wnętrza pojazdu

Chemia warsztatowa

Wyposażenie warsztatów

Części Nadwozia

Filtry

Oświetlenie, elementy

Układ chłodzenia

WYSZUKIWARKA CZĘŚCI:

Specjalna Promocja

co 10 osoba dokonując  
zakupu otrzymuje  
wysyłkę Gratis

Artykuły powiązane

Świece zapłonowe, a rodzaj silnika - jak wybrać rozsądnie

Podzespoły modelu

Układ chłodzenia

Włączniki AVIA SERIA D (1990-1996)

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, jak wiele przycisków i przełączników znaleźć można we wnętrzu samochodu. Ich liczba uzależniona jest przede wszystkim od stopnia wyposażenia auta – czym bogatsze, tym ilość włączników jest większa. Niezależnie od rodzaju pojazdu, jaki posiadamy, istnieje szereg włączników podstawowych, które znajdują się w każdym z nich – mowa tu o światłach, kierunkowskazach oraz wycieraczkach.

Oczywiście, zależnie od modelu auta, włączniki te mogą różnić się wielkością, kształtem czy nawet kolorem. Niezależnie od tego, jak bardzo dbamy o samochód AVIA SERIA D (1990-1996), raz na jakiś czas niezbędne jest dokonać przeglądu i wymienić zużyte elementy w postaci włączników i przełączników.

Rodzaje przełączników:

- klawiszowe – przełączniki najczęściej stosowane we współczesnych samochodach. Na ich powierzchni znajduje się symbol wskazujący, do czego służy. Po naciśnięciu przełącznik podświetla się;

- push-push – przełączniki uruchamiane za pomocą niewielkiej dźwigni;

- obrotowe – 3- lub 4-pozycyjne;

- dźwigniowe – przełączniki te możemy spotkać najczęściej na kierownicy. Przekładem są tutaj kierunkowskazy.

Żywotność około dziesięciu tysięcy cykli pracy

Większość przycisków samochodowych posiada żywotność około dziesięciu tysięcy cykli pracy. Dodatkowo elementy te cechują się wysoką odpornością na niskie oraz wysokie temperatury. W przypadku samochodów ciężarowych możemy spotkać przełączniki, których czas pracy oscyluje w granicach trzystu tysięcy cykli. Elementy te charakteryzują się możliwością eksploatacji w skrajnych temperaturach.

Oczywiście wzmożona eksploatacja przycisków, może doprowadzić do licznych uszkodzeń. Główną przyczyną awarii przełączników są uszkodzenia mechaniczne np. złamanie dźwigni oraz uszkodzenia eksploatacyjne np. zużycie. Częstym powodem uszkodzeń przycisków jest również brak przepływu prądu, spowodowany wytopieniem się elementów plastikowych za sprawą przegrzania. Brak szybkiej reakcji ze strony użytkownika pojazdu, może doprowadzić do zwarcia instalacji elektrycznej a aucie.

Pamiętajmy również, że niektóre włączniki czy przełączniki wymagają użycia specjalnego smaru. Substancja ta zapewni prawidłowe przemieszczanie się bądź obracanie dźwigni. Przy zakupie smaru należy dokładnie sprawdzić, czy produkt nadaje się do obwodów elektrycznych. W innych przypadku praca przełącznika może zostać zakłócona. Dodatkowe substancje stosowane są przeważnie na stykach przełączników kierunkowskazów.

zaawansowane wyszukiwanie produktów
sortuj produkty
Znaleziono:0

AVIA

Czeska motoryzacja to nie tylko doskonale znane także dziś Skody i Tatry (osobowe jak i ciężarowe). Nasi południowi sąsiedzi poza produkcją samochodów osobowych mają także ogromne doświadczenie z konstruowaniem pojazdów dostawczych i ciężarowych. Poza wspomnianą Tatrą na uwagę zasługuje Avia.

Czeskie, a wcześniej czechosłowackie przedsiębiorstwo z siedzibą i główną fabryką zlokalizowaną w Pradze założone zostało w 1919 roku. W nieczynnej cukrowni na przedmieściach czeskiej stolicy dwóch konstruktorów: Miroslav Hajn i Pavel Benes uruchamia początkowo małoseryjną produkcję dla przemysłu lotniczego.

Czytaj więcej

Zapytaj naszego eksperta (wyszukamy każdą część, bez wyjątków)

Posiadamy nowe i używane części samochodowe, na stronie widoczne jest tylko 48% auto części. Skontaktuj się z nami, a wyszukamy i podamy najniższą cenę każdej części dowolnego producenta jaka tylko została wyprodukowana
telefony:
Infolinia:
801 000 615
tel:
(24) 362 00 25
tel. kom:
791 308 990
godziny pracy:
Pon - pt:
8:00 - 19:00
Sobota:
9:00 - 14:00

CERTYFIKATY ZDOBYTE PRZEZ CZESCI24.PL

ZAMÓW I ZAPŁAĆ DOWOLNYM SPOSOBEM
DARMOWA DOSTAWA POWYŻEJ 450 zł 14 DNI PRAWA DO ZWROTU DARMOWA WYMIANA DO 100 DNI GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY 99% POZYTYWNYCH OPINII PONAD 10 LAT DOŚWIADCZENIA

my w sieci
Wewnętrzny numer
części samochodowe


Kontakt z naszą firmą

Infolinia: 801 000 615
Telefon stacjonarny: 24 362 00 25
Telefon komórkowy: 791 308 990
pon - pt - 8:00 - 19:00
sobota - 9:00 - 14:00
opłaty według stawek operatora

Copyright 2005-2020 Czesci24.pl - Sprawdzone w dobrej cenie części samochodowe