DOBIERAMY CZĘŚCI SAMOCHODOWE GRATIS 7 DNI W TYGODNIU
ZADZWOŃ I ZAMÓW CZĘŚCI
801 000 615 / 24 362 00 25
GODZINY PRACY: 8-19
INNE DNI
Poniedziałek 8:00 - 19:00
Wtorek 8:00 - 19:00
Środa 8:00 - 19:00
Czwartek 8:00 - 19:00
Piątek 8:00 - 19:00
Sobota 9:00 - 14:00
ILOŚĆ PRODUKTÓW: Twój koszyk jest pusty.

Amortyzatory

Zawieszenie

Chemia i kosmetyki samochodowe

Płyny eksploatacyjne

Spinki montażowe, ich elementy

Wycieraczki i ich elementy

Wyposażenie wnętrza pojazdu

Chemia warsztatowa

Wyposażenie warsztatów

Części Nadwozia

Filtry

Oświetlenie, elementy

Układ chłodzenia

WYSZUKIWARKA CZĘŚCI:

Świece iskrowe/żarowe AVIA SERIA D (1990-1996)

Świece samochodowe w AVIA SERIA D (1990-1996) znajdziemy zarówno w silnikach zasilanych benzyną, jak i w silnikach diesla. Różnią się one jednak zarówno budową jak i rolą. W pierwszym przypadku będą to świece zapłonowe, w drugim – świece żarowe.

Świece zapłonowe stosuje się w silnikach o zapłonie iskrowym, czyli w jednostkach benzynowych. Ich zadaniem jest zapalenie mieszanki paliwo-powietrznej w komorze spalania. Do wywołania zapłonu mieszanki wykorzystywana jest iskra łuku elektrycznego o wysokiej temperaturze. Zabrudzenie świecy nagarem skutkuje problemami z rozruchem silnika, a także jego nierówną pracą. Pogarsza się reakcja na pedał gazu, co daje charakterystyczne efekty w postaci „dławienia” się silnika. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na świece w aucie z zasilaniem LPG, gdyż wyższa temperatura spalania i inny rodzaj paliwa wpływa na szybsze zużywanie się świec. W takim przypadku powinniśmy wymieniać je częściej, niż zaleca to producent dla zasilania benzynowego.

Świeca żarowa ma zaś zupełnie inne zadanie. Stosowana jest w silnikach o zapłonie samoczynnym, czyli w silnikach diesla. Nie odpowiada ona stricte za zapłon mieszanki, gdyż ten następuje za sprawą silnego sprężenia. Świeca wspomaga jedynie ten proces, rozgrzewając mieszankę i komorę. Umieszczona jest w bloku silnika i w zasadzie jest swego rodzaju grzałką. Jej zastosowanie ma duże znaczenie w silnikach z wtryskiem pośrednim, z komorą wstępną. Pozwala to na uruchomienie silnika nawet podczas mrozów, a ponadto stabilizuje jego pracę tuż po rozruchu.

Jak i kiedy wymieniać?

Każdy producent określa okres, w którym należy wymieniać świece. Informację o tym znajdziemy w instrukcji. Są jednak czynniki, które mogą nas skłonić do wcześniejszej wymiany. Pierwszymi objawami będą problemy z rozruchem silnika, a w przypadku świec zapłonowych, także spadek mocy. Wzrośnie też zużycie paliwa. Zabrudzona świeca nie zawsze będzie w stanie odpalić mieszankę paliwowo-powietrzną, co objawi się nierówną pracą silnika, a czasem nawet jego gaśnięciem. W takim przypadku niespalone paliwo dostaje się do katalizatora, co grozi jego uszkodzeniem. W przypadku świec żarowych problemem będzie rozruch. W niektórych przypadkach odpalenie silnika podczas niskich temperatur stanie się niemożliwe.

Choć możemy wyczyścić świece zapłonowe i czasem przynosi to pożądany skutek, to wcześniej czy później i tak będziemy musieli je wymienić. Jest to element eksploatacyjny i z pewnością nie możemy oczekiwać, że będzie służył nam wiecznie. Koszt jednej świecy wynosi od kilku, do kilkudziesięciu złotych. Wymiana jest niezwykle prosta i jedyne czego potrzebujemy, to klucz do świec. Jego koszt to kilka, kilkanaście złotych. Wraz z wymianą świec, warto również rozważyć wymianę przewodów zapłonowych, zwłaszcza w przypadku samochodów z instalacją gazową.

zaawansowane wyszukiwanie produktów
sortuj produkty
Znaleziono:0

AVIA

Czeska motoryzacja to nie tylko doskonale znane także dziś Skody i Tatry (osobowe jak i ciężarowe). Nasi południowi sąsiedzi poza produkcją samochodów osobowych mają także ogromne doświadczenie z konstruowaniem pojazdów dostawczych i ciężarowych. Poza wspomnianą Tatrą na uwagę zasługuje Avia.

Czeskie, a wcześniej czechosłowackie przedsiębiorstwo z siedzibą i główną fabryką zlokalizowaną w Pradze założone zostało w 1919 roku. W nieczynnej cukrowni na przedmieściach czeskiej stolicy dwóch konstruktorów: Miroslav Hajn i Pavel Benes uruchamia początkowo małoseryjną produkcję dla przemysłu lotniczego.

Czytaj więcej

Zapytaj naszego eksperta (wyszukamy każdą część, bez wyjątków)

Posiadamy nowe i używane części samochodowe, na stronie widoczne jest tylko 48% auto części. Skontaktuj się z nami, a wyszukamy i podamy najniższą cenę każdej części dowolnego producenta jaka tylko została wyprodukowana
telefony:
Infolinia:
801 000 615
tel:
(24) 362 00 25
tel. kom:
791 308 990
godziny pracy:
Pon - pt:
8:00 - 19:00
Sobota:
9:00 - 14:00

CERTYFIKATY ZDOBYTE PRZEZ CZESCI24.PL

ZAMÓW I ZAPŁAĆ DOWOLNYM SPOSOBEM
DARMOWA DOSTAWA POWYŻEJ 450 zł 14 DNI PRAWA DO ZWROTU DARMOWA WYMIANA DO 100 DNI GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY 99% POZYTYWNYCH OPINII PONAD 10 LAT DOŚWIADCZENIA

my w sieci
Wewnętrzny numer
części samochodowe


Kontakt z naszą firmą

Infolinia: 801 000 615
Telefon stacjonarny: 24 362 00 25
Telefon komórkowy: 791 308 990
pon - pt - 8:00 - 19:00
sobota - 9:00 - 14:00
opłaty według stawek operatora

Copyright 2005-2020 Czesci24.pl - Sprawdzone w dobrej cenie części samochodowe