DOBIERAMY CZĘŚCI SAMOCHODOWE GRATIS 7 DNI W TYGODNIU
ZADZWOŃ I ZAMÓW CZĘŚCI
801 000 615 / 24 362 00 25
GODZINY PRACY: 8-19
INNE DNI
Poniedziałek 8:00 - 19:00
Wtorek 8:00 - 19:00
Środa 8:00 - 19:00
Czwartek 8:00 - 19:00
Piątek 8:00 - 19:00
Sobota 9:00 - 14:00
ILOŚĆ PRODUKTÓW: Twój koszyk jest pusty.

Amortyzatory

Zawieszenie

Chemia i kosmetyki samochodowe

Płyny eksploatacyjne

Spinki montażowe, ich elementy

Wycieraczki i ich elementy

Wyposażenie wnętrza pojazdu

Chemia warsztatowa

Wyposażenie warsztatów

Części Nadwozia

Filtry

Oświetlenie, elementy

Układ chłodzenia

WYSZUKIWARKA CZĘŚCI:

Specjalna Promocja

co 10 osoba dokonując  
zakupu otrzymuje  
wysyłkę Gratis

Artykuły powiązane

Wymiana paska klinowegoPasek klinowy - kiedy należy wymienić?

Podzespoły modelu

Układ chłodzenia

Rolki Polimetal AVIA SERIA D (1990-1996)

Dla przeciętnego kierowcy, nie posiadającego profilowego wyksztłcenia ani zamiłowania do mechanicznych rozwiązań, budowa samochodu pozostaje wielkim zbiorem zagadek i niezrozumianych zależności. Jedynie niektórzy kierowcy starszej daty pamiętają z kursu jakie funkcje i zadania mają przed sobą poszczególne podzespoły i układy instalowane pod maską – i nie tylko – każdego auta. AVIA w modelu SERIA D (1990-1996), podobnie jak wszyscy inni producenci samochodów, kiedyś i współcześnie wykorzystują do ich budowy ogromną ilość i liczbę mniej lub bardziej skomplikowanych części. Pomimo tego że, niektóre z nich na pierwszy rzut oka mają banalne prostą zasadę działania, mają jednak niezwykle odpowiedzialną funkcję. Wśród wspomnianych, prostych z pozoru elementów wykorzystywanych w najróżniejszych miejscach samochodu wymienić możemy rolki polimetal.

Budowa i zastosowanie

Zdecydowana większość kierowców nie zdaje sobie sprawy z poważnych zastosowań stawianych przed wspomnianymi rolkami polimet. Nasz SERIA D (1990-1996) wyposażony jest przynajmniej w kilka pracujących niezależnie zestawów rolek polimet. Za ich pośrednictwem i pomocą, silnik produkowany przykładowo przez firmę AVIA może korzystać z osprzętu napędzanego przez paski klinowe/zębate. Przypomnijmy, każdy silnik spalinowy nie byłby w stanie w ogóle pracować bez ciągłych dostaw energii elektrycznej – dostarcza ją alternator, który napędzany jest przez silnik za pośrednictwem paska klinowego. Ów gumowy pasek z rowkami lub wyżłobieniami na całej swojej roboczej powierzchni odbiera siłę napędową i przekazuje ją bezpośrednio na wał w alternatorze. AVIA wyposaża swoje jednostki napędowe w rolki polimet prowadzące chociażby paski klinowe. Poruszający się po ich powierzchni pasek zapewnione ma pewne prowadzenie i podparcie, co gwarantuje mu stabilne miejsce do pracy. Ze względu na intensywność wykonywanej pracy, rolki polimet obecnie wykonywane są z wytrzymałego poliuretanu łączonego z metalem – dzięki czemu ich wytrzymałość jest zdecydowanie większa niż analogicznych elementów wykonanych wyłącznie z tworzywa sztucznego.

Wymiana

Rolki polimet AVIA i inni producenci stosujący w swoich niektórych silnikach – w których mechanizm rozrządu napędzany jest paskiem zębatym. Jak już wspomniano w przypadku paska napędzającego alternator, rolki pozwalają paskowi swobodnie obracać się po wyznaczonej trasie. Wymiana rolek powinna następować za każdym razem gdy wymieniamy pasek – klinowy bądź rozrządu. Koszt samych rolek jest śmiesznie niski, w przeciwieństwie do ceny samej usługi wymiany kompletnego rozrządu.

zaawansowane wyszukiwanie produktów
sortuj produkty
Znaleziono:0

AVIA

Czeska motoryzacja to nie tylko doskonale znane także dziś Skody i Tatry (osobowe jak i ciężarowe). Nasi południowi sąsiedzi poza produkcją samochodów osobowych mają także ogromne doświadczenie z konstruowaniem pojazdów dostawczych i ciężarowych. Poza wspomnianą Tatrą na uwagę zasługuje Avia.

Czeskie, a wcześniej czechosłowackie przedsiębiorstwo z siedzibą i główną fabryką zlokalizowaną w Pradze założone zostało w 1919 roku. W nieczynnej cukrowni na przedmieściach czeskiej stolicy dwóch konstruktorów: Miroslav Hajn i Pavel Benes uruchamia początkowo małoseryjną produkcję dla przemysłu lotniczego.

Czytaj więcej

Zapytaj naszego eksperta (wyszukamy każdą część, bez wyjątków)

Posiadamy nowe i używane części samochodowe, na stronie widoczne jest tylko 48% auto części. Skontaktuj się z nami, a wyszukamy i podamy najniższą cenę każdej części dowolnego producenta jaka tylko została wyprodukowana
telefony:
Infolinia:
801 000 615
tel:
(24) 362 00 25
tel. kom:
791 308 990
godziny pracy:
Pon - pt:
8:00 - 19:00
Sobota:
9:00 - 14:00

CERTYFIKATY ZDOBYTE PRZEZ CZESCI24.PL

ZAMÓW I ZAPŁAĆ DOWOLNYM SPOSOBEM
DARMOWA DOSTAWA POWYŻEJ 450 zł 14 DNI PRAWA DO ZWROTU DARMOWA WYMIANA DO 100 DNI GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY 99% POZYTYWNYCH OPINII PONAD 10 LAT DOŚWIADCZENIA

my w sieci
Wewnętrzny numer
części samochodowe


Kontakt z naszą firmą

Infolinia: 801 000 615
Telefon stacjonarny: 24 362 00 25
Telefon komórkowy: 791 308 990
pon - pt - 8:00 - 19:00
sobota - 9:00 - 14:00
opłaty według stawek operatora

Copyright 2005-2020 Czesci24.pl - Sprawdzone w dobrej cenie części samochodowe