DOBIERAMY CZĘŚCI SAMOCHODOWE GRATIS 7 DNI W TYGODNIU
ZADZWOŃ I ZAMÓW CZĘŚCI
801 000 615 / 24 362 00 25
GODZINY PRACY: 8-19
INNE DNI
Poniedziałek 8:00 - 19:00
Wtorek 8:00 - 19:00
Środa 8:00 - 19:00
Czwartek 8:00 - 19:00
Piątek 8:00 - 19:00
Sobota 9:00 - 14:00
ILOŚĆ PRODUKTÓW: Twój koszyk jest pusty.

Amortyzatory

Zawieszenie

Chemia i kosmetyki samochodowe

Płyny eksploatacyjne

Spinki montażowe, ich elementy

Wycieraczki i ich elementy

Wyposażenie wnętrza pojazdu

Chemia warsztatowa

Wyposażenie warsztatów

Części Nadwozia

Filtry

Oświetlenie, elementy

Układ chłodzenia

WYSZUKIWARKA CZĘŚCI:

Reflektory i ich części AVIA SERIA D (1990-1996)

Reflektor samochodowy umieszczony jest z przodu pojazdu i służy do oświetlania drogi, dzięki odpowiednio skierowanemu strumieniowi światła w warunkach ograniczonej widoczności (noc, mgła, niekorzystna pogoda). Reflektory są konstruowane według ściśle określonych warunków technicznych oraz homologacyjnych – dotyczą one zarówno całych zespołów oświetleniowych, jak ich poszczególnych części. Reflektory składają się zwykle z następujących elementów: obudowa, urządzenie regulacyjne – mechaniczne bądź elektryczne, źródło światła (żarówka), odbłyśnik (lustro) oraz klosz (szyba).
 

Do niedawna możliwości co do wyglądu i kształtu reflektorów samochodowych były dosyć ograniczone, głównie ze względu na wykorzystywanie lamp żarowych. Obecnie jednak, gdy nastąpił rozwój źródeł światła, producenci mogą tworzyć  reflektory o dowolnych obudowach, które nadają oryginalnego charakteru pojazdom.  W kwestii źródła światła w chwili obecnej w całej Europie montuje się w reflektorach samochodowych kilka rodzajów żarówek tradycyjnych dwuwłókowych, żarówek halogenowych (wykorzystujące żarnik) oraz ksenonowych (wykorzystujące łuk świetlny/elektryczny) a także specjalnych diod wykorzystujących technologię LED. Jeśli chodzi o odbłyśniki to istnieje wiele ich typów, jednak najczęściej stosowane w samochodach to lustra paraboloidalne, wielo paraboloidalne i projektory. Natomiast w przypadku szyb (tzw. kloszy) można wymienić ich dwa rodzaje – szyba rozpraszająca oraz gładka.

Różne rodzaje

Ogólny podział reflektorów jest ściśle zależny od wykorzystanych w nim typów luster (odbłyśników) oraz rodzaju szkła. Można więc wyróżnić reflektor paraboliczny, który składa się z lustra jedno paraboloidalnego oraz szkła rozpraszającego (możliwość zastosowania dwu włóknowych źródeł światła), reflektor całopowierzchniowy, zbudowany z odbłyśnika wielo paraboloidalnego (FF) i szyby gładkiej (zastosowanie tylko jedno włóknowych źródeł światła) a także reflektor projektorowy składający się z odbłyśnika elipsoidalnego (DE) oraz szyby gładkiej (źródłem światła jest lampa halogenowa lub wykładowcza). Na co dzień spotykane są oczywiście łączone układy np. w jednej obudowie reflektora zastosowano reflektor projektorowy oraz całopowierzchniowy – pierwszy odpowiada za światło mijania, a drugi pracuje jako światło drogowe. 

 

zaawansowane wyszukiwanie produktów
sortuj produkty
Znaleziono:0

AVIA

Czeska motoryzacja to nie tylko doskonale znane także dziś Skody i Tatry (osobowe jak i ciężarowe). Nasi południowi sąsiedzi poza produkcją samochodów osobowych mają także ogromne doświadczenie z konstruowaniem pojazdów dostawczych i ciężarowych. Poza wspomnianą Tatrą na uwagę zasługuje Avia.

Czeskie, a wcześniej czechosłowackie przedsiębiorstwo z siedzibą i główną fabryką zlokalizowaną w Pradze założone zostało w 1919 roku. W nieczynnej cukrowni na przedmieściach czeskiej stolicy dwóch konstruktorów: Miroslav Hajn i Pavel Benes uruchamia początkowo małoseryjną produkcję dla przemysłu lotniczego.

Czytaj więcej

Zapytaj naszego eksperta (wyszukamy każdą część, bez wyjątków)

Posiadamy nowe i używane części samochodowe, na stronie widoczne jest tylko 48% auto części. Skontaktuj się z nami, a wyszukamy i podamy najniższą cenę każdej części dowolnego producenta jaka tylko została wyprodukowana
telefony:
Infolinia:
801 000 615
tel:
(24) 362 00 25
tel. kom:
791 308 990
godziny pracy:
Pon - pt:
8:00 - 19:00
Sobota:
9:00 - 14:00

CERTYFIKATY ZDOBYTE PRZEZ CZESCI24.PL

ZAMÓW I ZAPŁAĆ DOWOLNYM SPOSOBEM
DARMOWA DOSTAWA POWYŻEJ 450 zł 14 DNI PRAWA DO ZWROTU DARMOWA WYMIANA DO 100 DNI GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY 99% POZYTYWNYCH OPINII PONAD 10 LAT DOŚWIADCZENIA

my w sieci
Wewnętrzny numer
części samochodowe


Kontakt z naszą firmą

Infolinia: 801 000 615
Telefon stacjonarny: 24 362 00 25
Telefon komórkowy: 791 308 990
pon - pt - 8:00 - 19:00
sobota - 9:00 - 14:00
opłaty według stawek operatora

Copyright 2005-2020 Czesci24.pl - Sprawdzone w dobrej cenie części samochodowe