DOBIERAMY CZĘŚCI SAMOCHODOWE GRATIS 7 DNI W TYGODNIU
ZADZWOŃ I ZAMÓW CZĘŚCI
801 000 615 / 24 362 00 25
GODZINY PRACY: 8-19
INNE DNI
Poniedziałek 8:00 - 19:00
Wtorek 8:00 - 19:00
Środa 8:00 - 19:00
Czwartek 8:00 - 19:00
Piątek 8:00 - 19:00
Sobota 9:00 - 14:00
ILOŚĆ PRODUKTÓW: Twój koszyk jest pusty.

Amortyzatory

Zawieszenie

Chemia i kosmetyki samochodowe

Płyny eksploatacyjne

Spinki montażowe, ich elementy

Wycieraczki i ich elementy

Wyposażenie wnętrza pojazdu

Chemia warsztatowa

Wyposażenie warsztatów

Części Nadwozia

Filtry

Oświetlenie, elementy

Układ chłodzenia

WYSZUKIWARKA CZĘŚCI:

Półosie AVIA SERIA D (1990-1996)

Półoś to element układu napędowego pojazdu, która ma za zadanie przeniesienie momentu obrotowego z silnika na koła samochodu a więc łączy skrzynię biegów lub most napędowy z piastą koła. Ta kluczowa część samochodu zbudowana jest z dwóch przegubów oraz sztywnego wałka.

Do najpopularniejszych rodzajów półosi napędowych można zaliczyć półosie niedociążone, które poza momentem skręcającym są obciążone także momentami zginającymi od pionowych oraz poziomych, podłużnych i poprzecznych sił reakcji podłoża, działających na koła samochodu w trakcie jazdy, częściowo odciążone, które oprócz momentu skręcającego, przenoszą również niektóre momenty zginające od sił, które działają na napędowe koła samochodu oraz odciążone – nie przenoszą żadnych momentów zginających a więc pracują wyłącznie pod obciążeniem momentów skręcających.

Wrażliwe na zachowania kierowców

Oczywiście półosie napędowe w AVIA SERIA D (1990-1996) projektowane są w taki sposób, by bez większych problemów służyły właścicielom pojazdów przez długie lata. Jednak, jak się okazuje są one dosyć wrażliwie na konkretne zachowania kierowców takie jak: nagłe ruszanie samochodem z piskiem opon na skręconych kołach lub też gwałtowne przyspieszenie w trakcie jazdy. Półosie składają się z przegubów – te części nie pracują prawidłowo w momencie dostania się do nich jakichkolwiek zabrudzeń w wyniku uszkodzenia osłony. Tak więc w trakcie okresowych przeglądów samochodu, warto jak najbardziej zwrócić szczególną uwagę także na stan osłon przegubów i w razie pęknięcia lub nieszczelności powinno się je niezwłocznie wymienić, aby nie doprowadzić do ich całkowitego zniszczenia.

Uszkodzeniu najczęściej ulegają zewnętrzne przeguby, chociaż podczas zaniedbania kierowców również te wewnętrzne mogą się popsuć. Objawem w pierwszym przypadku są „metaliczne” stuki słyszalne podczas mocno skręconych kół oraz przy dużych obciążeniach. Dźwięki nasilają się wraz z postępem powstałej usterki i pojawiają się z czasem przy niewielkich skrętach i obciążeniach. W niektórych przypadkach może dojść nawet do rozpadu przegubu i zablokowania koła, co oczywiście uniemożliwia dalszą jazdę samochodem. Natomiast w sytuacji zużycia wewnętrznych przegubów, do czynienia mamy z intensywnymi drganiami odczuwalnymi w całym samochodzie, które nasilają się podczas przyspieszenia. Objawy te w początkowych fazach uszkodzeń można spróbować samodzielnie wyeliminować poprzez uzupełnienie smaru w przegubach. Jeśli jednak to nie pomoże, należy zwrócić się o pomoc do fachowca, gdyż niezbędna będzie wymiana wadliwego przegubu lub czasem nawet całej półosi. 

 

zaawansowane wyszukiwanie produktów
sortuj produkty
Znaleziono:0

AVIA

Czeska motoryzacja to nie tylko doskonale znane także dziś Skody i Tatry (osobowe jak i ciężarowe). Nasi południowi sąsiedzi poza produkcją samochodów osobowych mają także ogromne doświadczenie z konstruowaniem pojazdów dostawczych i ciężarowych. Poza wspomnianą Tatrą na uwagę zasługuje Avia.

Czeskie, a wcześniej czechosłowackie przedsiębiorstwo z siedzibą i główną fabryką zlokalizowaną w Pradze założone zostało w 1919 roku. W nieczynnej cukrowni na przedmieściach czeskiej stolicy dwóch konstruktorów: Miroslav Hajn i Pavel Benes uruchamia początkowo małoseryjną produkcję dla przemysłu lotniczego.

Czytaj więcej

Zapytaj naszego eksperta (wyszukamy każdą część, bez wyjątków)

Posiadamy nowe i używane części samochodowe, na stronie widoczne jest tylko 48% auto części. Skontaktuj się z nami, a wyszukamy i podamy najniższą cenę każdej części dowolnego producenta jaka tylko została wyprodukowana
telefony:
Infolinia:
801 000 615
tel:
(24) 362 00 25
tel. kom:
791 308 990
godziny pracy:
Pon - pt:
8:00 - 19:00
Sobota:
9:00 - 14:00

CERTYFIKATY ZDOBYTE PRZEZ CZESCI24.PL

ZAMÓW I ZAPŁAĆ DOWOLNYM SPOSOBEM
DARMOWA DOSTAWA POWYŻEJ 450 zł 14 DNI PRAWA DO ZWROTU DARMOWA WYMIANA DO 100 DNI GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY 99% POZYTYWNYCH OPINII PONAD 10 LAT DOŚWIADCZENIA

my w sieci
Wewnętrzny numer
części samochodowe


Kontakt z naszą firmą

Infolinia: 801 000 615
Telefon stacjonarny: 24 362 00 25
Telefon komórkowy: 791 308 990
pon - pt - 8:00 - 19:00
sobota - 9:00 - 14:00
opłaty według stawek operatora

Copyright 2005-2020 Czesci24.pl - Sprawdzone w dobrej cenie części samochodowe