DOBIERAMY CZĘŚCI SAMOCHODOWE GRATIS 7 DNI W TYGODNIU
ZADZWOŃ I ZAMÓW CZĘŚCI
801 000 615 / 24 362 00 25
GODZINY PRACY: 8-19
INNE DNI
Poniedziałek 8:00 - 19:00
Wtorek 8:00 - 19:00
Środa 8:00 - 19:00
Czwartek 8:00 - 19:00
Piątek 8:00 - 19:00
Sobota 9:00 - 14:00
ILOŚĆ PRODUKTÓW: Twój koszyk jest pusty.

Amortyzatory

Zawieszenie

Chemia i kosmetyki samochodowe

Płyny eksploatacyjne

Spinki montażowe, ich elementy

Wycieraczki i ich elementy

Wyposażenie wnętrza pojazdu

Chemia warsztatowa

Wyposażenie warsztatów

Części Nadwozia

Filtry

Oświetlenie, elementy

Układ chłodzenia

WYSZUKIWARKA CZĘŚCI:

Płyny do chłodnic AVIA SERIA D (1990-1996)

Płyn do chłodnic zapewnia nam prawidłowe funkcjonowanie układu chłodzenia w samochodzie AVIA SERIA D (1990-1996), a tym samym prawidłową temperaturę pracy silnika. Można stwierdzić, iż jest to swojego rodzaju transporter energii cieplnej pomiędzy silnikiem, a chłodnicą. Płyn chłodniczy nie tylko odprowadza do trzydziestu procent energii cieplnej ze spalonego paliwa, ale również zabezpiecza przed zamarzaniem, kawitacją i wrzeniem.

Dodatkowo, odpowiednio dobrany płyn stanowi barierę antykorozyjną względem silnika i podzespołów układu chłodzenia, a także zapobiega powstawaniu wytrącenia w wyżej wspomnianym układzie.

Płyny chłodnicze dzielimy ze względu na skład:

- płyny zawierające glikol etylowy – charakteryzują się stosunkowo wysoką temperaturą wrzenia oraz zapłonu, a także niską lepkością oraz niską zdolnością przyjmowania ciepła, krystalizują się w niskich temperaturach, odznaczają się dużą toksycznością;

- płyny zawierające glikol propylenowy – w porównaniu do poprzedniego – droższy, niewielka toksyczność, nie krystalizuje się w niskich temperaturach, dodatkowo gęstnieje wraz ze spadkiem temperatury.

Dodatkowo każdy płyn do chłodnic zawiera specjalne dodatki ochronne, w tym inhibitory korozji, środki przeciwkorozyjne etc.

Skład płynów chłodniczych w dużej mierze zależy od technologii, w jakiej są produkowane:

- IAT – technologia dodatków nieorganicznych. Płyny te zawierają krzemiany i azotany, które chronią układ chłodzenia od wewnątrz. Płyny te winne być wymieniane nie rzadziej, niż co dwa lata, gdyż w innym przypadku mogą tworzyć złogi i osady.

- OAT – technologia dodatków kwasów organicznych. Dedykowane nowszym modelom samochodów. Z racji cienkiej warstwy ochronnej, doskonale przyjmują i oddają ciepło. Płyny te mogą być wymieniane nawet, co pięć lat.

- HOAT – technologia hybrydowa dodatków kwasów organicznych oraz dodatków nieorganicznych.

Czy kolor ma znaczenie?

Zależnie od producenta, kolor może oznaczać technologię produkcji. Nie jest jednak to regułą i przed zakupem danego płynu należy dokładnie zapoznać się ze składem. Szacuje się, że większość substancji wykonanych w technologii IAT ma kolor szaroniebieski bądź brudnozielony zaś płyny wykonane w technologii OAT są czerwone, różowe, fioletowe bądź pomarańczowe.

Specjaliści radzą, by nie mieszać ze sobą płynów, a każda wymianę poprzeć dokładnym płukaniem chłodzenia. Jeżeli zauważyliśmy znaczne ubytki możemy dolać wody, a następnie wymienić płyn na nowy bądź zakupić koncentrat. Ważne, by był on w tej samej technologii, jak ten, który uprzednio wlewaliśmy.

zaawansowane wyszukiwanie produktów
sortuj produkty
Znaleziono:0

AVIA

Czeska motoryzacja to nie tylko doskonale znane także dziś Skody i Tatry (osobowe jak i ciężarowe). Nasi południowi sąsiedzi poza produkcją samochodów osobowych mają także ogromne doświadczenie z konstruowaniem pojazdów dostawczych i ciężarowych. Poza wspomnianą Tatrą na uwagę zasługuje Avia.

Czeskie, a wcześniej czechosłowackie przedsiębiorstwo z siedzibą i główną fabryką zlokalizowaną w Pradze założone zostało w 1919 roku. W nieczynnej cukrowni na przedmieściach czeskiej stolicy dwóch konstruktorów: Miroslav Hajn i Pavel Benes uruchamia początkowo małoseryjną produkcję dla przemysłu lotniczego.

Czytaj więcej

Zapytaj naszego eksperta (wyszukamy każdą część, bez wyjątków)

Posiadamy nowe i używane części samochodowe, na stronie widoczne jest tylko 48% auto części. Skontaktuj się z nami, a wyszukamy i podamy najniższą cenę każdej części dowolnego producenta jaka tylko została wyprodukowana
telefony:
Infolinia:
801 000 615
tel:
(24) 362 00 25
tel. kom:
791 308 990
godziny pracy:
Pon - pt:
8:00 - 19:00
Sobota:
9:00 - 14:00

CERTYFIKATY ZDOBYTE PRZEZ CZESCI24.PL

ZAMÓW I ZAPŁAĆ DOWOLNYM SPOSOBEM
DARMOWA DOSTAWA POWYŻEJ 450 zł 14 DNI PRAWA DO ZWROTU DARMOWA WYMIANA DO 100 DNI GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY 99% POZYTYWNYCH OPINII PONAD 10 LAT DOŚWIADCZENIA

my w sieci
Wewnętrzny numer
części samochodowe


Kontakt z naszą firmą

Infolinia: 801 000 615
Telefon stacjonarny: 24 362 00 25
Telefon komórkowy: 791 308 990
pon - pt - 8:00 - 19:00
sobota - 9:00 - 14:00
opłaty według stawek operatora

Copyright 2005-2020 Czesci24.pl - Sprawdzone w dobrej cenie części samochodowe