DOBIERAMY CZĘŚCI SAMOCHODOWE GRATIS 7 DNI W TYGODNIU
ZADZWOŃ I ZAMÓW CZĘŚCI
801 000 615 / 24 362 00 25
GODZINY PRACY: 8-19
INNE DNI
Poniedziałek 8:00 - 19:00
Wtorek 8:00 - 19:00
Środa 8:00 - 19:00
Czwartek 8:00 - 19:00
Piątek 8:00 - 19:00
Sobota 9:00 - 14:00
ILOŚĆ PRODUKTÓW: Twój koszyk jest pusty.

Amortyzatory

Zawieszenie

Chemia i kosmetyki samochodowe

Płyny eksploatacyjne

Spinki montażowe, ich elementy

Wycieraczki i ich elementy

Wyposażenie wnętrza pojazdu

Chemia warsztatowa

Wyposażenie warsztatów

Części Nadwozia

Filtry

Oświetlenie, elementy

Układ chłodzenia

WYSZUKIWARKA CZĘŚCI:
Części samochodowe - czesci24.pl » AVIA » Seria D (1990-1996)

» Pióra i ramiona wycieraczek

Pióra i ramiona wycieraczek AVIA SERIA D (1990-1996)

Wycieraczka jest niezbędnym elementem w przypadku każdego pojazdu AVIA SERIA D (1990-1996) wyposażonego w przednią szybę – zarówno auta osobowego, autobusu, samolotu, a także koparki. Zadaniem wycieraczki jest ścieranie z szyby wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń (błoto, odchody) oraz opadów atmosferycznych (deszcz, śnieg, grad).

W skład wycieraczek samochodowych wchodzą:

- pióro – długi, a zarazem cienki pasek gumy;

- uchwyt – metalowy bądź plastikowy element, na którym osadzone jest pióro. To właśnie uchwyt przesuwany jest za sprawą specjalnego mechanizmu po zewnętrznej powierzchni szyby w pojeździe.

Wycieraczki mogą być uruchomiane za sprawą:

- dźwigni ręcznej, umiejscowionej wewnątrz pojazdu;

- elektronicznego silnika z przekładnią, uruchomianego przez kierowcę bądź w sposób automatyczny.

Wycieraczki dzielimy na:

- klasyczne przegubowe – składa się z metalowego stelaża oraz przymocowanej doń gumy roboczej. Całość połączona jest z ramieniem wycieraczki. Działanie odbywa się za sprawą elementu dociskowego;

- płaskie bezszkieletowe – stelaż wykonany ze sprężystego materiału, zintegrowany jest bezpośrednio z częścią gumową. Całość mocowana jest bezpośrednio do ramienia wycieraczki. Brak elementu dociskowego.

Najczęściej dwie wycieraczki

W większości przypadków samochód posiada dwie wycieraczki na przedniej szybie. Niektóre modele zaopatrzone zostały w jedną wycieraczkę, poruszającą się po obwodzie fragmentu koła (raz jedna strona, raz druga strona). Wybiórcze samochody posiadają również wycieraczkę na tylnej szybie. Modele o znacznych gabarytach zaopatrzone zostały w trzy wycieraczki pracujące współbieżnie.

Z wycieraczką samochodową ściśle związane są spryskiwacze szyb. W nowoczesnych autach element ten jest umiejscowiony bezpośrednio na wycieraczkach, co umożliwia szybkie i sprawne oczyszczenie zabrudzonej powierzchni.

Wycieraczki samochodowe to stosunkowo niedrogi, aczkolwiek niezbędny element wyposażenia każdego samochodu. Po czym poznać, że nasze wycieraczki nadają się tylko i wyłącznie do wymiany? Wymiana wycieraczek nie jest konieczna, gdy te nie robią bądź robią niewielkie smugi poza centralnym polem widzenia. Zaleca się wymianę wycieraczek, gdy liczba smug poza centralnym polem widzenia dochodzi do kilkunastu. Niezbędna jest wymiana wycieraczek, gdy na szybie zostają pola wody, tworzą się zaczepy, smugi ograniczają widoczność bądź element w czasie pracy piszczy lub trze.

Przy zakupie wycieraczek winniśmy kierować się tylko i wyłącznie specyfikacją naszego auta. Zazwyczaj dany model samochodu, posiada określone doń wycieraczki. Nie zaleca się kupna tego osprzętu w hipermarketach, z racji tego, że nie każdy wybrany produkt, może pasować do mechanizmu auta.

zaawansowane wyszukiwanie produktów
sortuj produkty
Znaleziono:0

AVIA

Czeska motoryzacja to nie tylko doskonale znane także dziś Skody i Tatry (osobowe jak i ciężarowe). Nasi południowi sąsiedzi poza produkcją samochodów osobowych mają także ogromne doświadczenie z konstruowaniem pojazdów dostawczych i ciężarowych. Poza wspomnianą Tatrą na uwagę zasługuje Avia.

Czeskie, a wcześniej czechosłowackie przedsiębiorstwo z siedzibą i główną fabryką zlokalizowaną w Pradze założone zostało w 1919 roku. W nieczynnej cukrowni na przedmieściach czeskiej stolicy dwóch konstruktorów: Miroslav Hajn i Pavel Benes uruchamia początkowo małoseryjną produkcję dla przemysłu lotniczego.

Czytaj więcej

Zapytaj naszego eksperta (wyszukamy każdą część, bez wyjątków)

Posiadamy nowe i używane części samochodowe, na stronie widoczne jest tylko 48% auto części. Skontaktuj się z nami, a wyszukamy i podamy najniższą cenę każdej części dowolnego producenta jaka tylko została wyprodukowana
telefony:
Infolinia:
801 000 615
tel:
(24) 362 00 25
tel. kom:
791 308 990
godziny pracy:
Pon - pt:
8:00 - 19:00
Sobota:
9:00 - 14:00

CERTYFIKATY ZDOBYTE PRZEZ CZESCI24.PL

ZAMÓW I ZAPŁAĆ DOWOLNYM SPOSOBEM
DARMOWA DOSTAWA POWYŻEJ 450 zł 14 DNI PRAWA DO ZWROTU DARMOWA WYMIANA DO 100 DNI GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY 99% POZYTYWNYCH OPINII PONAD 10 LAT DOŚWIADCZENIA

my w sieci
Wewnętrzny numer
części samochodowe


Kontakt z naszą firmą

Infolinia: 801 000 615
Telefon stacjonarny: 24 362 00 25
Telefon komórkowy: 791 308 990
pon - pt - 8:00 - 19:00
sobota - 9:00 - 14:00
opłaty według stawek operatora

Copyright 2005-2020 Czesci24.pl - Sprawdzone w dobrej cenie części samochodowe