DOBIERAMY CZĘŚCI SAMOCHODOWE GRATIS 7 DNI W TYGODNIU
ZADZWOŃ I ZAMÓW CZĘŚCI
801 000 615 / 24 362 00 25
GODZINY PRACY: 8-19
INNE DNI
Poniedziałek 8:00 - 19:00
Wtorek 8:00 - 19:00
Środa 8:00 - 19:00
Czwartek 8:00 - 19:00
Piątek 8:00 - 19:00
Sobota 9:00 - 14:00
ILOŚĆ PRODUKTÓW: Twój koszyk jest pusty.

Amortyzatory

Zawieszenie

Chemia i kosmetyki samochodowe

Płyny eksploatacyjne

Spinki montażowe, ich elementy

Wycieraczki i ich elementy

Wyposażenie wnętrza pojazdu

Chemia warsztatowa

Wyposażenie warsztatów

Części Nadwozia

Filtry

Oświetlenie, elementy

Układ chłodzenia

WYSZUKIWARKA CZĘŚCI:

Specjalna Promocja

co 10 osoba dokonując  
zakupu otrzymuje  
wysyłkę Gratis

Pasy tylne i ich części AVIA SERIA D (1990-1996)

Pas tylny stanowi jeden z elementów składowych karoserii samochodu AVIA SERIA D (1990-1996). To na nim zostają przymocowane takie części, jak oświetlenie.

Pasem tylnym nazywamy taką część karoserii samochodu, która przytwierdzona do jego konstrukcji pozwala na umieszczenie na niej na przykład elementów składających się na system oświetleniowy, tylnego zderzaka oraz innych podzespołów. Zazwyczaj wykonany jest z wytrzymałej blachy, dzięki czemu wszystkie przytwierdzone do niego części posiadają mocne oparcie i mogą sprawnie spełniać swoje funkcje.

Ze względu na materiał, z którego wyprodukowany jest pas tylny, może on czasami ulegać zniszczeniu z powodu korozji. Należy go wtedy wymienić poprzez odseparowanie wszystkich związanych z nim części, a więc: elementów oświetlenia, zderzaka, elementy układu wydechowego, a także hak holowniczy.

Pas tylny zamontowany jest do karoserii za pomocą połączeń spawowych. Te są zazwyczaj ukryte pod warstwą lakieru i w przypadku, kiedy następuje wymiana pasa tylnego -rozcinane.

Oprócz swojej funkcji nośnika dla poszczególnych elementów karoserii, pas tylny pozwala na swobodne korzystanie z bagażnika, gdyż jego zamek mocowany jest właśnie to tej części blacharki. Źle zamontowany  powoduje, że właściwe zamykanie pokrywy bagażnika staje się niemożliwe.

Elementy pasa tylnego

Ze względu na funkcje pasa tylnego można wyróżnić ich dwa rodzaje. Pas tylny górny oraz pas tylny dolny, które znajduje się zazwyczaj tuż przy nadkolach. Obydwa rodzaje stanowią pewne zabezpieczenie tylnego zderzaka.

Pas tylny składa się z wielu części. Jedną z nich jest narożnik pasa tylnego. Stanowi on element zabezpieczający boki pasa tylnego, zarówno po lewej, jak i prawej stronie. Do wybory mamy narożnik pasa tylnego lewy oraz narożnik pasa tylnego prawy. Ze względu na rodzaj pasa można spotkać się również z narożnikiem dolnym i górnym.

Nakładka pasa tylnego, która jest montowana na samym pasie tylnym. Tutaj również znajdują się nakładka pasa tylnego lewa oraz nakładka pasa tylnego prawa.

Następnie można wyróżnić listwę pod lampę tylną. Na jej podstawie montuje się elementy oświetlenia. Tutaj również pojawia się rozróżnienie na listwę lewą i prawą.

Pas tylny zabezpiecza tylną część samochodu oraz pozwala na zamontowanie niezbędnych elementów takich, jak tylne światła oraz zderzaki. Umożliwia prawidłowe korzystanie z bagażnika i jednocześnie zapobiega dostawaniu się wody do wnętrza samochodu przy źle zamontowanych elementach oświetleniowych.

zaawansowane wyszukiwanie produktów
sortuj produkty
Znaleziono:0

AVIA

Czeska motoryzacja to nie tylko doskonale znane także dziś Skody i Tatry (osobowe jak i ciężarowe). Nasi południowi sąsiedzi poza produkcją samochodów osobowych mają także ogromne doświadczenie z konstruowaniem pojazdów dostawczych i ciężarowych. Poza wspomnianą Tatrą na uwagę zasługuje Avia.

Czeskie, a wcześniej czechosłowackie przedsiębiorstwo z siedzibą i główną fabryką zlokalizowaną w Pradze założone zostało w 1919 roku. W nieczynnej cukrowni na przedmieściach czeskiej stolicy dwóch konstruktorów: Miroslav Hajn i Pavel Benes uruchamia początkowo małoseryjną produkcję dla przemysłu lotniczego.

Czytaj więcej

Zapytaj naszego eksperta (wyszukamy każdą część, bez wyjątków)

Posiadamy nowe i używane części samochodowe, na stronie widoczne jest tylko 48% auto części. Skontaktuj się z nami, a wyszukamy i podamy najniższą cenę każdej części dowolnego producenta jaka tylko została wyprodukowana
telefony:
Infolinia:
801 000 615
tel:
(24) 362 00 25
tel. kom:
791 308 990
godziny pracy:
Pon - pt:
8:00 - 19:00
Sobota:
9:00 - 14:00

CERTYFIKATY ZDOBYTE PRZEZ CZESCI24.PL

ZAMÓW I ZAPŁAĆ DOWOLNYM SPOSOBEM
DARMOWA DOSTAWA POWYŻEJ 450 zł 14 DNI PRAWA DO ZWROTU DARMOWA WYMIANA DO 100 DNI GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY 99% POZYTYWNYCH OPINII PONAD 10 LAT DOŚWIADCZENIA

my w sieci
Wewnętrzny numer
części samochodowe


Kontakt z naszą firmą

Infolinia: 801 000 615
Telefon stacjonarny: 24 362 00 25
Telefon komórkowy: 791 308 990
pon - pt - 8:00 - 19:00
sobota - 9:00 - 14:00
opłaty według stawek operatora

Copyright 2005-2020 Czesci24.pl - Sprawdzone w dobrej cenie części samochodowe