DOBIERAMY CZĘŚCI SAMOCHODOWE GRATIS 7 DNI W TYGODNIU
ZADZWOŃ I ZAMÓW CZĘŚCI
801 000 615 / 24 362 00 25
GODZINY PRACY: 8-19
INNE DNI
Poniedziałek 8:00 - 19:00
Wtorek 8:00 - 19:00
Środa 8:00 - 19:00
Czwartek 8:00 - 19:00
Piątek 8:00 - 19:00
Sobota 9:00 - 14:00
ILOŚĆ PRODUKTÓW: Twój koszyk jest pusty.

Amortyzatory

Zawieszenie

Chemia i kosmetyki samochodowe

Płyny eksploatacyjne

Spinki montażowe, ich elementy

Wycieraczki i ich elementy

Wyposażenie wnętrza pojazdu

Chemia warsztatowa

Wyposażenie warsztatów

Części Nadwozia

Filtry

Oświetlenie, elementy

Układ chłodzenia

WYSZUKIWARKA CZĘŚCI:
Części samochodowe - czesci24.pl » AVIA » Seria D (1990-1996)

» Lampy doświetlające zakrętowe

lampy doświetlające zakrętowe AVIA SERIA D (1990-1996)

Eksploatacja samochodu, niezależnie od jego wieku i aktualnego stanu technicznego okupiona jest wieloma wydatkami, obowiązkami jak i trudnościami stwarzanymi przez typowe codzienne sytuacje i warunki atmosferyczne. AVIA SERIA D (1990-1996) i inne samochody dostępne na europejskim rynku muszą być obowiązkowo wyposażone w szereg elementów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki nim wyraźnie wzrasta poziom bezpieczeństwa samego użytkownika, a także innych uczestników ruchu drogowego. Jak wiemy na pierwszej linii frontu stoi układ hamulcowy i zawieszenie. Ich wzorowa praca gwarantuje nam nie tylko idealną trakcję w każdych warunkach, ale również możliwość wyhamowania przed przeszkodą pojawiającą się znienacka. To jednak nie koniec. Nie możemy zapomnieć o oświetleniu, w tym coraz popularniejszych lampach doświetlających zakręt.

Budowa i zastosowanie

Obowiązujące w Polsce i w Unii Europejskiej przepisy jasno określają wyposażenie każdeg pojazdu dopuszonego do ruchu ulicznego. Światła pozycyjne, mijania drogowe, kierunkowskazy i przeciwmgielne musi mieć sprawne każdy AVIA. Oto obowiązkowe elementy określane prawem. Przypomnijmy, że jazda z niesprawnym oświetleniem zagrożona jest nieprzyjemnym spotkaniem z mundurowymi. Zatrzymanie dowodu rejestracyjnego to obok mandatu najbardziej doktliwa sankcja. Niemniej jednak producenci coraz częściej stosują dodatkowe światła, z ich pomocą jazda w trudnych warunkach – po zmroku – stała się o wiele przyjemniejsza i bezpieczniejsza niż dotychczas. AVIA i inni producenci oferują seryjnie lub opcjonalnie lampy doświetlające zakrętowe.

Seryjne lampy przednie samochodu w czasie jazdy oświetlają jedynie pewien obszar przed pojazdem, w czasie pokonywania ciasnych zakrętów niewidoczna pozostaje wewnętrzna jego część. Jak nietrudno się domyśleć, właśnie w takich miejscach bardzo często dochodzi do potrąceń pieszych czy najechań na nieoświetlone przeszkody stojące na poboczu. Lampy doświetlające zakręty instalowane są poniżej standardowych, przednich reflektorów w zderzaku. Ze względu na charakter swojej pracy umieszczone są możliwie blisko krawędzi bocznych. Lampy doświetlające zakręty w czasie jazdy na wprost pozostają wyłączone. Uruchamiają się dopiero wraz z włączeniem kierunkowskazu, bądą wyraźnym skręceniem kół przedniej osi. W ten sposób dotychczas pozostający w cieniu obszar zostaje dokładnie oświetlony.

Wymiana

Lampy doświetlające zakręty z uwagi na umiejscowienie są bardzo narażone na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Stłuczki parkingowe, uderzenia w zaspy śnieżne a nawet kamienie lecące spod kół innych aut mogą je zniszczyć. Ich wymiana jest banalnie prosta, wystarczy stary element wykręci – zastępując nowym.

zaawansowane wyszukiwanie produktów
sortuj produkty
Znaleziono:0

AVIA

Czeska motoryzacja to nie tylko doskonale znane także dziś Skody i Tatry (osobowe jak i ciężarowe). Nasi południowi sąsiedzi poza produkcją samochodów osobowych mają także ogromne doświadczenie z konstruowaniem pojazdów dostawczych i ciężarowych. Poza wspomnianą Tatrą na uwagę zasługuje Avia.

Czeskie, a wcześniej czechosłowackie przedsiębiorstwo z siedzibą i główną fabryką zlokalizowaną w Pradze założone zostało w 1919 roku. W nieczynnej cukrowni na przedmieściach czeskiej stolicy dwóch konstruktorów: Miroslav Hajn i Pavel Benes uruchamia początkowo małoseryjną produkcję dla przemysłu lotniczego.

Czytaj więcej

Zapytaj naszego eksperta (wyszukamy każdą część, bez wyjątków)

Posiadamy nowe i używane części samochodowe, na stronie widoczne jest tylko 48% auto części. Skontaktuj się z nami, a wyszukamy i podamy najniższą cenę każdej części dowolnego producenta jaka tylko została wyprodukowana
telefony:
Infolinia:
801 000 615
tel:
(24) 362 00 25
tel. kom:
791 308 990
godziny pracy:
Pon - pt:
8:00 - 19:00
Sobota:
9:00 - 14:00

CERTYFIKATY ZDOBYTE PRZEZ CZESCI24.PL

ZAMÓW I ZAPŁAĆ DOWOLNYM SPOSOBEM
DARMOWA DOSTAWA POWYŻEJ 450 zł 14 DNI PRAWA DO ZWROTU DARMOWA WYMIANA DO 100 DNI GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY 99% POZYTYWNYCH OPINII PONAD 10 LAT DOŚWIADCZENIA

my w sieci
Wewnętrzny numer
części samochodowe


Kontakt z naszą firmą

Infolinia: 801 000 615
Telefon stacjonarny: 24 362 00 25
Telefon komórkowy: 791 308 990
pon - pt - 8:00 - 19:00
sobota - 9:00 - 14:00
opłaty według stawek operatora

Copyright 2005-2020 Czesci24.pl - Sprawdzone w dobrej cenie części samochodowe