DOBIERAMY CZĘŚCI SAMOCHODOWE GRATIS 7 DNI W TYGODNIU
ZADZWOŃ I ZAMÓW CZĘŚCI
801 000 615 / 24 362 00 25
GODZINY PRACY: 8-19
INNE DNI
Poniedziałek 8:00 - 19:00
Wtorek 8:00 - 19:00
Środa 8:00 - 19:00
Czwartek 8:00 - 19:00
Piątek 8:00 - 19:00
Sobota 9:00 - 14:00
ILOŚĆ PRODUKTÓW: Twój koszyk jest pusty.

Amortyzatory

Zawieszenie

Chemia i kosmetyki samochodowe

Płyny eksploatacyjne

Spinki montażowe, ich elementy

Wycieraczki i ich elementy

Wyposażenie wnętrza pojazdu

Chemia warsztatowa

Wyposażenie warsztatów

Części Nadwozia

Filtry

Oświetlenie, elementy

Układ chłodzenia

WYSZUKIWARKA CZĘŚCI:

Korki wlewu paliwa AVIA SERIA D (1990-1996)

Od zarania dziejów motoryzacji – aby przejechać chociażby jeden kilometr w drodze do pracy tudzież na zakupy, niezbędne jest stosowne do naszego silnika paliwo. Jak chyba wszyscy wiemy z własnego doświadczenia – lejemy je do zbiornika, który zabezpieczony jest przez charakterystyczne, prosto skonstruowane korki wlewu paliwa. AVIA SERIA D (1990-1996), podobnie jak wszyscy pozostali producenci również posiada takowy element budowy samochodu. Wbrew pozorom korek wlewu paliwa jest integralną częścią całego układu paliwowego. Każdy z elementów wchodzących w jego skład ma bardzo istotne dla bezpieczeństwa użytkowników zadanie. Transportowane w baku paliwo jest przecież substancją co najmniej niebezpieczną, szkodliwą dla środowiska jak i nas samych. Nic więc dziwnego, że producenci samochodów stawiają duży nacisk na bezpieczeństwo, równocześnie na komfort użytkowania. Z tych prozaicznych przyczyn dosyć istotny jest stan techniczny korka wlewu paliwa w naszym samochodzie.

Budowa i umiejscowienie

Od kilku dekad projektanci samochodów wręcz prześcigają się w tworzeniu coraz to bardziej zmyślnych kształtów i form jakie przybierają nowe pojazdy. Powstające nisze i nowe segmenty różnią się od siebie kształtem, jednakże każdy bez wyjątku musi zostać wyposażone w korek wlewu paliwa. Niestety – w kwestii korków wlewu paliwa niewiele da się zmodyfikować, wprowadzając w życie lepsze, bezpieczniejsze dla użytkowników rozwiązania. Stanowią one poniekąd „zakrętki” dla wlewu paliwa. W skład układu paliwowego w każdym samochodzie, poza przewodami doprowadzającymi paliwo do silnika wchodzi umieszczony najczęściej pod tylną kanapą, lub podłogą bagażnika zbiornik wykonany z tworzywa sztucznego, rura wraz z systemem odpowietrzenia która doprowadza paliwo z wlewu do baku oraz wspomniany korek wlewu paliwa. Budową i obecnością dodatkowych zabezpieczeń korki wlewu paliwa różnią się w zależności od marki i modelu. W większości samochodów korek wlewu paliwa skryty jest pod plastikową, lub stalową klapką lakierowaną w kolorze nadwozia. Co więcej, często owa klapka wyposażona jest w osobny zamek broniący dostępu do zbiornika. Inni producenci z kolei stawiają na dodatkowe zabezpieczenie, wyposażając sam korek wlewu paliwa w zamek na kluczyk. W zdecydowanej większości przypadków, korek wlewu paliwa wykonany jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego – dzięki temu gwint służący do zamykania wlewu przez długie lata nie daje oznak zużycia eksploatacyjnego.

Wymiana

Korek wlewu paliwa nie zużywa się praktycznie. Konieczność jego wymiany może pojawić się jedynie w skrajnych przypadkach. Najczęściej przyczyną jest usterka zamka w korku, lub po prostu jego zgubienie.

zaawansowane wyszukiwanie produktów
sortuj produkty
Znaleziono:0

AVIA

Czeska motoryzacja to nie tylko doskonale znane także dziś Skody i Tatry (osobowe jak i ciężarowe). Nasi południowi sąsiedzi poza produkcją samochodów osobowych mają także ogromne doświadczenie z konstruowaniem pojazdów dostawczych i ciężarowych. Poza wspomnianą Tatrą na uwagę zasługuje Avia.

Czeskie, a wcześniej czechosłowackie przedsiębiorstwo z siedzibą i główną fabryką zlokalizowaną w Pradze założone zostało w 1919 roku. W nieczynnej cukrowni na przedmieściach czeskiej stolicy dwóch konstruktorów: Miroslav Hajn i Pavel Benes uruchamia początkowo małoseryjną produkcję dla przemysłu lotniczego.

Czytaj więcej

Zapytaj naszego eksperta (wyszukamy każdą część, bez wyjątków)

Posiadamy nowe i używane części samochodowe, na stronie widoczne jest tylko 48% auto części. Skontaktuj się z nami, a wyszukamy i podamy najniższą cenę każdej części dowolnego producenta jaka tylko została wyprodukowana
telefony:
Infolinia:
801 000 615
tel:
(24) 362 00 25
tel. kom:
791 308 990
godziny pracy:
Pon - pt:
8:00 - 19:00
Sobota:
9:00 - 14:00

CERTYFIKATY ZDOBYTE PRZEZ CZESCI24.PL

ZAMÓW I ZAPŁAĆ DOWOLNYM SPOSOBEM
DARMOWA DOSTAWA POWYŻEJ 450 zł 14 DNI PRAWA DO ZWROTU DARMOWA WYMIANA DO 100 DNI GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY 99% POZYTYWNYCH OPINII PONAD 10 LAT DOŚWIADCZENIA

my w sieci
Wewnętrzny numer
części samochodowe


Kontakt z naszą firmą

Infolinia: 801 000 615
Telefon stacjonarny: 24 362 00 25
Telefon komórkowy: 791 308 990
pon - pt - 8:00 - 19:00
sobota - 9:00 - 14:00
opłaty według stawek operatora

Copyright 2005-2020 Czesci24.pl - Sprawdzone w dobrej cenie części samochodowe