DOBIERAMY CZĘŚCI SAMOCHODOWE GRATIS 7 DNI W TYGODNIU
ZADZWOŃ I ZAMÓW CZĘŚCI
801 000 615 / 24 362 00 25
GODZINY PRACY: 8-19
INNE DNI
Poniedziałek 8:00 - 19:00
Wtorek 8:00 - 19:00
Środa 8:00 - 19:00
Czwartek 8:00 - 19:00
Piątek 8:00 - 19:00
Sobota 9:00 - 14:00
ILOŚĆ PRODUKTÓW: Twój koszyk jest pusty.

Amortyzatory

Zawieszenie

Chemia i kosmetyki samochodowe

Płyny eksploatacyjne

Spinki montażowe, ich elementy

Wycieraczki i ich elementy

Wyposażenie wnętrza pojazdu

Chemia warsztatowa

Wyposażenie warsztatów

Części Nadwozia

Filtry

Oświetlenie, elementy

Układ chłodzenia

WYSZUKIWARKA CZĘŚCI:

Klimatyzacja/Wentylacja AVIA SERIA D (1990-1996)

W klimatyzację wyposażony jest niemal każdy nowy samochód i już dawno przestała być ona podzespołem unikatowym. Znalezienie na rynku wtórnym samochodu z klimatyzacją nie sprawi już żadnego problemu. Jazda w komfortowych, rześkich warunkach z pewnością jest znacznie przyjemniejsza, niż letni upał i wysoka temperatura, lecz jedna rzecz może zmącić nasz spokój. Mowa o przykrym zapachu wydobywającym się z nawiewów. Jak sobie z tym poradzić?

Jak rozpoznać zanieczyszczoną instalację?

Najczęstszym objawem zanieczyszczonej instalacji jest zapach stęchlizny, lub nawet zgnilizny. Oczywiście przekreśla to możliwość korzystania z klimatyzacji w normalny sposób, gdyż jazda w takich warunkach bywa nie do wytrzymania. W tym przypadku na nic się zda wietrzenie wnętrza, gdyż to tylko półśrodek. Owszem, być może pozbędziemy się przykrego zapachu, lecz tylko na chwilę. Po zamknięciu okien i ponownym włączeniu nawiewów, powróci on jak bumerang.

Co jest powodem przykrego zapachu?

Zanim zabierzemy się za szukanie winnych, sprawdźmy, czy sami sobie nie zaszkodziliśmy. Być może mamy ustawiony od długiego czasu zamknięty obieg powietrza w kabinie, co siłą rzeczy wcześniej, czy później, doprowadzi do znacznego pogorszenia jakości powietrza we wnętrzu. W takim przypadku wystarczy włączyć obieg otwarty, lekko uchylić okna, aby pozbyć się zużytego powietrza i poczekać, aż brzydki zapach minie. Jeśli jednak to nie zamknięty obieg powietrza jest winowajcą, powodem najpewniej będą grzyby, bakterie, roztocza lub pleśnie zalegające w układzie wentylacyjnym. To nie tylko nieprzyjemne, lecz również groźne dla naszego zdrowia, dlatego musimy się z tym czym szybciej rozprawić.

Jak się go pozbyć?

Aby zdezynfekować instalację, możemy skorzystać ze specjalnych środków do odkażania, odgrzybiania i odświeżania klimatyzacji. Na rynku dominują dwa nieco różne rozwiązania. Pierwsze z nich, to zaaplikowanie aktywnej piany bezpośrednio do nawiewów. Preparat dostępny jest w puszkach. Za pomocą długiego giętkiego przewodu doprowadzimy go aż do samego końca rury wentylacyjnej. Należy wprowadzić końcówkę do samego końca, a następnie wypełniać kanał pianą, jednocześnie wyciągając powoli rurkę z nawiewu. Nie przejmujmy się tym, czy piana wyrządzi jakieś szkody, bowiem jest ona całkowicie bezpieczna dla elektroniki naszego auta, a po kilkudziesięciu minutach nie pozostanie po niej ani jeden ślad. Pianę należy zaaplikować do każdego otworu wentylacyjnego, włącznie z tymi przy przedniej szybie. Pozostawmy ją na około 15 minut, aby mogła dokładnie poradzić sobie ze wszystkimi zanieczyszczeniami, a następnie   należy włączyć wentylację na minimalną wartość, oczywiście nie zapominając o odpowiednim jej ustawieniu i otwarciu wszystkich kanałów. Pozostawmy włączoną klimatyzację na ok. 10 minut. W tym czasie piana powinna całkowicie zniknąć.

Drugi sposób na odświeżenie układu, to tzw. mgiełka, również szeroko dostępna na rynku. Jest ona dostępna, podobnie jak poprzedni preparat, w puszce. Tutaj cała procedura wygląda jednak znacznie inaczej. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest przesunięcie fotela kierowcy jak najbardziej w stronę kokpitu i maksymalne pochylenie oparcia do przodu. Za fotelem kierowcy, w miejscu gdzie znajdują się nogi pasażera, należy rozłożyć szmatkę (aby niczego nie pobrudzić), a na niej umieścić stabilnie puszkę z preparatem. Dla poprawy efektu warto nią wstrząsnąć przed użyciem. Teraz zamykamy wszystkie okna, włączamy klimatyzację na maksimum i – uwaga – obieg zamknięty. Teraz musimy jedynie wcisnąć spust preparatu, wyjść z samochodu, zamknąć wszystkie drzwi, a wszystko zrobi się samo. Preparat będzie przez kilka minut wytwarzał delikatną mgiełkę, która zostanie zassana do nawiewu. Dzięki obiegowi zamkniętemu odkażająca mgiełka będzie krążyć po całej instalacji oraz wnętrzu kabiny. Po 10 minutach możemy wejść do środka, a efekt z pewnością będzie zauważalny. Przyjemny, rześki zapach utrzyma się we wnętrzu jeszcze przez długi czas.

Czystość to podstawa

Abyśmy mogli cieszyć się świeżym zapachem w pełni, dobrze jest przy okazji dokładnie wyczyścić całe wnętrze, czyli wyczyścić z osadu i kurzu kokpit, odkurzyć dywaniki i wyprać tapicerkę. Do każdej z tych czynności znajdziemy specjalne preparaty, a efekty mogą być zniewalające. Dzięki sprayowi do kokpitu i aktywnej pianie do tapicerki foteli, wnętrze auta zmieni się diametralne oraz odzyska dawny blask. Nie zapominajmy także o wymianie filtra przeciwpyłkowego, gdyż stary będzie już w opłakanym stanie. Jeśli zależy nam nie tylko na zatrzymywaniu nieczystości, ale również przykrych zapachów z zewnątrz auta, warto się zdecydować na filtr węglowy. Jego cena nie jest duża, a pozbywamy się uciążliwego problemu.

zaawansowane wyszukiwanie produktów
sortuj produkty
Znaleziono:0

AVIA

Czeska motoryzacja to nie tylko doskonale znane także dziś Skody i Tatry (osobowe jak i ciężarowe). Nasi południowi sąsiedzi poza produkcją samochodów osobowych mają także ogromne doświadczenie z konstruowaniem pojazdów dostawczych i ciężarowych. Poza wspomnianą Tatrą na uwagę zasługuje Avia.

Czeskie, a wcześniej czechosłowackie przedsiębiorstwo z siedzibą i główną fabryką zlokalizowaną w Pradze założone zostało w 1919 roku. W nieczynnej cukrowni na przedmieściach czeskiej stolicy dwóch konstruktorów: Miroslav Hajn i Pavel Benes uruchamia początkowo małoseryjną produkcję dla przemysłu lotniczego.

Czytaj więcej

Zapytaj naszego eksperta (wyszukamy każdą część, bez wyjątków)

Posiadamy nowe i używane części samochodowe, na stronie widoczne jest tylko 48% auto części. Skontaktuj się z nami, a wyszukamy i podamy najniższą cenę każdej części dowolnego producenta jaka tylko została wyprodukowana
telefony:
Infolinia:
801 000 615
tel:
(24) 362 00 25
tel. kom:
791 308 990
godziny pracy:
Pon - pt:
8:00 - 19:00
Sobota:
9:00 - 14:00

CERTYFIKATY ZDOBYTE PRZEZ CZESCI24.PL

ZAMÓW I ZAPŁAĆ DOWOLNYM SPOSOBEM
DARMOWA DOSTAWA POWYŻEJ 450 zł 14 DNI PRAWA DO ZWROTU DARMOWA WYMIANA DO 100 DNI GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY 99% POZYTYWNYCH OPINII PONAD 10 LAT DOŚWIADCZENIA

my w sieci
Wewnętrzny numer
części samochodowe


Kontakt z naszą firmą

Infolinia: 801 000 615
Telefon stacjonarny: 24 362 00 25
Telefon komórkowy: 791 308 990
pon - pt - 8:00 - 19:00
sobota - 9:00 - 14:00
opłaty według stawek operatora

Copyright 2005-2020 Czesci24.pl - Sprawdzone w dobrej cenie części samochodowe