DOBIERAMY CZĘŚCI SAMOCHODOWE GRATIS 7 DNI W TYGODNIU
ZADZWOŃ I ZAMÓW CZĘŚCI
801 000 615 / 24 362 00 25
GODZINY PRACY: 8-19
INNE DNI
Poniedziałek 8:00 - 19:00
Wtorek 8:00 - 19:00
Środa 8:00 - 19:00
Czwartek 8:00 - 19:00
Piątek 8:00 - 19:00
Sobota 9:00 - 14:00
ILOŚĆ PRODUKTÓW: Twój koszyk jest pusty.

Amortyzatory

Zawieszenie

Chemia i kosmetyki samochodowe

Płyny eksploatacyjne

Spinki montażowe, ich elementy

Wycieraczki i ich elementy

Wyposażenie wnętrza pojazdu

Chemia warsztatowa

Wyposażenie warsztatów

Części Nadwozia

Filtry

Oświetlenie, elementy

Układ chłodzenia

WYSZUKIWARKA CZĘŚCI:

Filtry paliwa AVIA SERIA D (1990-1996)

Nawet niezbyt doświadczony kierowca, nie interesujący się mechaniką samochodową wie, że na filtrach nie należy oszczędzać. Dbają one bowiem o to, aby jednostka napędowa mogła pracować w odpowiednich warunkach. Dotyczy to filtru oleju, powietrza oraz – czym się dzisiaj zajmiemy – filtra paliwa.
Tankując na stacji paliw nigdy nie masz pewności co tak naprawdę wlewane jest do zbiornika twojego samochodu. Kontrola tego jest w zasadzie niemożliwa, bowiem zanieczyszczenia są mikroskopijnymi drobinkami niezauważalnymi dla oka. Choć osiągają one zaledwie kilka mikrometrów, odgrywają ogromną rolę w pracy silnika. Dotyczy to w szczególności małych, prywatnych stacji, lecz z podobnymi problemami borykają się niejednokrotnie także duże, znane punkty. Nawet jeśli wlejesz paliwo dobrej jakości, nie oznacza to jeszcze, że porcja trafiająca do komór spalania również taka będzie. Zanieczyszczenia mogą mieć bowiem źródło w baku samochodu, lub w układzie paliwowym. Szczególnie łatwo o nie wtedy, jeśli notorycznie podróżujemy z niskim stanem paliwa w zbiorniku. Przed tym wszystkim chroni nas filtr paliwa, więc aby cieszyć się bezproblemową jazdą, konieczna jest okresowa wymiana.

Kiedy wymieniać?
Zalecenia producentów samochodów zakładają, że filtr należy wymienić co 30-100 tys. km., w zależności od marki. Dokładną informację znajdziesz w instrukcji obsługi twojego auta. Nie warto jednak trzymać się kurczowo tych zaleceń, bowiem konieczność wymiany filtra może wystąpić znacznie wcześniej. Czynnikami skracającymi ten okres jest chociażby korzystanie z paliwa o niejasnym pochodzeniu, bądź częsta jazda na krótkich dystansach. Idąc tym tropem, nawet jeśli rocznie pokonujesz zaledwie 10 tys. km., lecz jednokrotnie pokonujesz najwyżej kilka, kilkanaście kilometrów, dobrze jest wymienić filtr już po roku eksploatacji. Na szczególną uwagę zasługują jednostki wysokoprężne, w których zalecana jest wymiana filtra przed okresem zimowym. W silnikach Diesla ważną funkcją filtrów jest wytrącanie wody zawartej w paliwie, dlatego musi być on w nienagannym stanie. W innym przypadku mogą wystąpić problemy z rozruchem i pracą silnika.

Wymiana filtra
W nowoczesnych samochodach wymiana filtra paliwa jest dość prostym zadaniem i z powodzeniem możemy zrobić to bez pomocy mechanika. Trzeba jedynie pamiętać o poprawnym  zamocowaniu filtra, uwzględniając kierunek przepływu paliwa i odpowietrzeniu układu paliwowego. Jak to zrobić? W silnikach benzynowych należy przekręcić kluczyk w pozycję zapłonu, dzięki czemu całą pracę wykona za nas pompa paliwowa, napełniając układ benzyną. W starszych silnikach diesla konieczne jest kilkukrotne ściśnięcie specjalnej pompki znajdującej się  na przewodach paliwowych. Nowsze motory o zapłonie samoczynnym wyposażone są w elektroniczny układ odpowietrzający, więc nie wymagają naszej ingerencji.

Gdzie się znajduje?

Filtr umieszczony jest najczęściej w pobliżu kolumn MacPhersona, lub przy ścianie grodziowej komory silnika i ma postać niewielkiej metalowej puszki. W zależności od marki i modelu, może się różnić wyglądem, lecz jego funkcja i reguła działania jest w zasadzie taka sama. Czasem możemy się spotkać z filtrami zamocowanymi wzdłuż przewodów paliwowych, lub przy zbiorniku paliwa. W tym przypadku wymiana jest najczęściej nieco bardziej skomplikowana i może wymagać skorzystania z tunelu lub podnośnika.

 

zaawansowane wyszukiwanie produktów
sortuj produkty
Znaleziono:0

AVIA

Czeska motoryzacja to nie tylko doskonale znane także dziś Skody i Tatry (osobowe jak i ciężarowe). Nasi południowi sąsiedzi poza produkcją samochodów osobowych mają także ogromne doświadczenie z konstruowaniem pojazdów dostawczych i ciężarowych. Poza wspomnianą Tatrą na uwagę zasługuje Avia.

Czeskie, a wcześniej czechosłowackie przedsiębiorstwo z siedzibą i główną fabryką zlokalizowaną w Pradze założone zostało w 1919 roku. W nieczynnej cukrowni na przedmieściach czeskiej stolicy dwóch konstruktorów: Miroslav Hajn i Pavel Benes uruchamia początkowo małoseryjną produkcję dla przemysłu lotniczego.

Czytaj więcej

Zapytaj naszego eksperta (wyszukamy każdą część, bez wyjątków)

Posiadamy nowe i używane części samochodowe, na stronie widoczne jest tylko 48% auto części. Skontaktuj się z nami, a wyszukamy i podamy najniższą cenę każdej części dowolnego producenta jaka tylko została wyprodukowana
telefony:
Infolinia:
801 000 615
tel:
(24) 362 00 25
tel. kom:
791 308 990
godziny pracy:
Pon - pt:
8:00 - 19:00
Sobota:
9:00 - 14:00

CERTYFIKATY ZDOBYTE PRZEZ CZESCI24.PL

ZAMÓW I ZAPŁAĆ DOWOLNYM SPOSOBEM
DARMOWA DOSTAWA POWYŻEJ 450 zł 14 DNI PRAWA DO ZWROTU DARMOWA WYMIANA DO 100 DNI GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY 99% POZYTYWNYCH OPINII PONAD 10 LAT DOŚWIADCZENIA

my w sieci
Wewnętrzny numer
części samochodowe


Kontakt z naszą firmą

Infolinia: 801 000 615
Telefon stacjonarny: 24 362 00 25
Telefon komórkowy: 791 308 990
pon - pt - 8:00 - 19:00
sobota - 9:00 - 14:00
opłaty według stawek operatora

Copyright 2005-2020 Czesci24.pl - Sprawdzone w dobrej cenie części samochodowe