DOBIERAMY CZĘŚCI SAMOCHODOWE GRATIS 7 DNI W TYGODNIU
ZADZWOŃ I ZAMÓW CZĘŚCI
801 000 615 / 24 362 00 25
GODZINY PRACY: 8-19
INNE DNI
Poniedziałek 8:00 - 19:00
Wtorek 8:00 - 19:00
Środa 8:00 - 19:00
Czwartek 8:00 - 19:00
Piątek 8:00 - 19:00
Sobota 9:00 - 14:00
ILOŚĆ PRODUKTÓW: Twój koszyk jest pusty.

Amortyzatory

Zawieszenie

Chemia i kosmetyki samochodowe

Płyny eksploatacyjne

Spinki montażowe, ich elementy

Wycieraczki i ich elementy

Wyposażenie wnętrza pojazdu

Chemia warsztatowa

Wyposażenie warsztatów

Części Nadwozia

Filtry

Oświetlenie, elementy

Układ chłodzenia

WYSZUKIWARKA CZĘŚCI:

Elementy mocujące AVIA SERIA D (1990-1996)

Przyzwyczailiśmy się już do wygody, jaką dają nam sprężyny gazowe, unoszące klapę bagażnika lub pokrywę silnika. Dzięki nim nie musimy przykładać do tego zbyt dużej siły, a także eliminujemy ryzyko, że upadnie nam ona na głowę. To standardowy element niemal każdego samochodu. Choć rzadko ulega uszkodzeniu, to czasem konieczna jest wymiana. Oprócz najbardziej oczywistej usterki, czyli zużycia sprężyn, po którym nie są w stanie one utrzymać ciężaru klapy, często możemy się spotkać z ułamaniem bądź wyrobieniem elementów mocujących, czyli zaczepów kulowych.

Zaczep kulowy jest elementem sprężyny gazowej. Odpowiada za połączenie jej z klapą i umożliwia swobodny ruch obrotowy. Rzadko dochodzi do uszkodzenia, a jeśli już ma ono miejsce, to nie generuje żadnych wielkich kosztów. Cena nowego zaczepu to zaledwie kilka, góra kilkanaście złotych. Najczęstszym powodem problemów jest rdza, spowodowana dostawaniem się wody np. przez uszkodzoną uszczelkę pokrywy bagażnika. Możliwe jest też nieumyślne uszkodzenie zaczepu, np. poprzez trącenie przedmiotem wkładanym do bagażnika.

Wymiana zaczepu kulowego jest prosta i bez problemu możemy wykonać ją samemu. Najlepiej dokonać tego w trakcie wymiany samych sprężyn, gdyż i tak trzeba będzie je zdjąć. Aby zdjąć sprężynę gazową należy odbezpieczyć zawleczkę znajdującą się tuż przy zaczepie kulowym, uprzednio jednak podpierając czymś klapę, aby nie opadła nam na głowę. Następnie ściskamy sprężynę i wyciągamy ją z zaczepu. Zaczep wykręcamy kluczem i w jego miejsce wkręcamy nowy. Instalujemy sprężynę nie zapominając o zabezpieczeniu jej za pomocą zawleczki. W innym przypadku mogłaby wypaść i narobić krzywdy zarówno nam, jak i naszemu autu.

Wymieniając zaczepy i sprężyny gazowe pamiętajmy o tym, by zrobić to z dwóch stron. Koniecznie muszą to być identyczne sprężyny, o takiej samej długości i sile. Różne siły działające z dwóch stron wywoływałyby nadmierne naprężenia klapy, co skracałoby żywotność teleskopów, a w niektórych przypadkach mogłoby doprowadzić nawet do pęknięcia szyby.

Choć zaczep jest bardzo prostym i tanim elementem, przed zakupem upewnijmy się dokładnie co do jego wymiarów. Różnice mogą być trudne do wychwycenia gołym okiem, a mają znaczenie jeśli chodzi o prawidłowe działanie mechanizmu. Na szczęście dobranie odpowiednich zaczepów nie jest trudne i nie trzeba mierzyć ich za pomocą suwmiarki. Wystarczy znajomość modelu auta, w którym mają być zamontowane.

zaawansowane wyszukiwanie produktów
sortuj produkty
Znaleziono:0

AVIA

Czeska motoryzacja to nie tylko doskonale znane także dziś Skody i Tatry (osobowe jak i ciężarowe). Nasi południowi sąsiedzi poza produkcją samochodów osobowych mają także ogromne doświadczenie z konstruowaniem pojazdów dostawczych i ciężarowych. Poza wspomnianą Tatrą na uwagę zasługuje Avia.

Czeskie, a wcześniej czechosłowackie przedsiębiorstwo z siedzibą i główną fabryką zlokalizowaną w Pradze założone zostało w 1919 roku. W nieczynnej cukrowni na przedmieściach czeskiej stolicy dwóch konstruktorów: Miroslav Hajn i Pavel Benes uruchamia początkowo małoseryjną produkcję dla przemysłu lotniczego.

Czytaj więcej

Zapytaj naszego eksperta (wyszukamy każdą część, bez wyjątków)

Posiadamy nowe i używane części samochodowe, na stronie widoczne jest tylko 48% auto części. Skontaktuj się z nami, a wyszukamy i podamy najniższą cenę każdej części dowolnego producenta jaka tylko została wyprodukowana
telefony:
Infolinia:
801 000 615
tel:
(24) 362 00 25
tel. kom:
791 308 990
godziny pracy:
Pon - pt:
8:00 - 19:00
Sobota:
9:00 - 14:00

CERTYFIKATY ZDOBYTE PRZEZ CZESCI24.PL

ZAMÓW I ZAPŁAĆ DOWOLNYM SPOSOBEM
DARMOWA DOSTAWA POWYŻEJ 450 zł 14 DNI PRAWA DO ZWROTU DARMOWA WYMIANA DO 100 DNI GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY 99% POZYTYWNYCH OPINII PONAD 10 LAT DOŚWIADCZENIA

my w sieci
Wewnętrzny numer
części samochodowe


Kontakt z naszą firmą

Infolinia: 801 000 615
Telefon stacjonarny: 24 362 00 25
Telefon komórkowy: 791 308 990
pon - pt - 8:00 - 19:00
sobota - 9:00 - 14:00
opłaty według stawek operatora

Copyright 2005-2020 Czesci24.pl - Sprawdzone w dobrej cenie części samochodowe