DOBIERAMY CZĘŚCI SAMOCHODOWE GRATIS 7 DNI W TYGODNIU
ZADZWOŃ I ZAMÓW CZĘŚCI
801 000 615 / 24 362 00 25
GODZINY PRACY: 8-19
INNE DNI
Poniedziałek 8:00 - 19:00
Wtorek 8:00 - 19:00
Środa 8:00 - 19:00
Czwartek 8:00 - 19:00
Piątek 8:00 - 19:00
Sobota 9:00 - 14:00
ILOŚĆ PRODUKTÓW: Twój koszyk jest pusty.

Amortyzatory

Zawieszenie

Chemia i kosmetyki samochodowe

Płyny eksploatacyjne

Spinki montażowe, ich elementy

Wycieraczki i ich elementy

Wyposażenie wnętrza pojazdu

Chemia warsztatowa

Wyposażenie warsztatów

Części Nadwozia

Filtry

Oświetlenie, elementy

Układ chłodzenia

WYSZUKIWARKA CZĘŚCI:

Specjalna Promocja

co 10 osoba dokonując  
zakupu otrzymuje  
wysyłkę Gratis

Dodatki do paliw AVIA SERIA D (1990-1996)

Dodatki do paliw mają za zadanie przede wszystkim zmieniać specyfikację benzyny lub ropy naftowej, dzięki czemu zyskamy następujące korzyści:

  • W baku nie będzie się gromadziła woda
  • W czasie jazdy będzie konserwowany układ paliwowy
  • W baku nie będą rozwijały się mikroorganizmy
  • i wiele innych

Najczęściej wybierane są preparaty, które zmniejszają ilość wody w baku i chronią do przed rdzewieniem. To szczególnie poważny problem wtedy, gdy zdarza nam się jeździć na baku, który jest prawie pusty.

W silnikach Diesla (zwłaszcza w tych starszych), dużym problemem może być brak siarki w oleju, co prowadzi do zwiększenia tarcia. Jeśli masz auto z silnikiem wysokoprężnym, będziesz mógł zastosować dodatki, które poprawią jego pracę. W takim przypadku przydatnym dodatkiem są także dodatki do paliw, które usuwają z układu paliwowego parafinę.

Dodatki do paliwa do stosowania w zimie

Największe problemy z samochodami pojawiają się zimą – gdy temperatura spada poniżej 0, warto zastosować preparaty, które poprawiają jego parametry.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są dodatki obniżające temperaturę krzepnięcia paliwa. W temperaturze poniżej 20 stopni może dojść do wytrącenia się z paliwa parafiny.

Kolejną odmianą dodatków do paliw, są uszlachetniacze, których zadaniem jest wydłużenie żywotności silnika i usunięcie z niego takich zanieczyszczeń, jak nagar i inne produkty spalania. Ten problem jest szczególnie nasilony w przypadku starych, wysłużonych lub źle wyregulowanych silników.

Istnieją także dodatki, które konserwują układ paliwowy, szczególnie wtryskiwacze. Najlepiej jest je stosować w starszych samochodach.

Preparaty chroniące silnik podczas jazdy na gazie

Zmiana instalacji na gazową, prowadzi do dużych oszczędności, ale z drugiej strony, jest też przyczyną problemów z silnikiem – gaz ma inne właściwości fizyczne niż benzyna. Silnik pracujący na gazie, może osiągnąć także wyższą temperaturę, co jest dla niego niekorzystne. Można rozwiązać ten problem, stosując preparaty zwiększające smarowanie w układzie paliwowym. Dolewając dodatki do paliw, używaj ich zawsze w ilości zalecanej przez producenta.

Czy wszystkie dodatki do paliw są skuteczne?

Najbardziej kontrowersyjnym rodzajem dodatków do paliw, są te, które według producenta mają zwiększać moc auta lub sprawiać, że tańsza, niskooktanowa benzyna będzie miała takie same parametry, jak droższa. Większość ekspertów twierdzi, że stosowanie takich dodatków nie ma racji bytu.

zaawansowane wyszukiwanie produktów
sortuj produkty
Znaleziono:0

AVIA

Czeska motoryzacja to nie tylko doskonale znane także dziś Skody i Tatry (osobowe jak i ciężarowe). Nasi południowi sąsiedzi poza produkcją samochodów osobowych mają także ogromne doświadczenie z konstruowaniem pojazdów dostawczych i ciężarowych. Poza wspomnianą Tatrą na uwagę zasługuje Avia.

Czeskie, a wcześniej czechosłowackie przedsiębiorstwo z siedzibą i główną fabryką zlokalizowaną w Pradze założone zostało w 1919 roku. W nieczynnej cukrowni na przedmieściach czeskiej stolicy dwóch konstruktorów: Miroslav Hajn i Pavel Benes uruchamia początkowo małoseryjną produkcję dla przemysłu lotniczego.

Czytaj więcej

Zapytaj naszego eksperta (wyszukamy każdą część, bez wyjątków)

Posiadamy nowe i używane części samochodowe, na stronie widoczne jest tylko 48% auto części. Skontaktuj się z nami, a wyszukamy i podamy najniższą cenę każdej części dowolnego producenta jaka tylko została wyprodukowana
telefony:
Infolinia:
801 000 615
tel:
(24) 362 00 25
tel. kom:
791 308 990
godziny pracy:
Pon - pt:
8:00 - 19:00
Sobota:
9:00 - 14:00

CERTYFIKATY ZDOBYTE PRZEZ CZESCI24.PL

ZAMÓW I ZAPŁAĆ DOWOLNYM SPOSOBEM
DARMOWA DOSTAWA POWYŻEJ 450 zł 14 DNI PRAWA DO ZWROTU DARMOWA WYMIANA DO 100 DNI GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY 99% POZYTYWNYCH OPINII PONAD 10 LAT DOŚWIADCZENIA

my w sieci
Wewnętrzny numer
części samochodowe


Kontakt z naszą firmą

Infolinia: 801 000 615
Telefon stacjonarny: 24 362 00 25
Telefon komórkowy: 791 308 990
pon - pt - 8:00 - 19:00
sobota - 9:00 - 14:00
opłaty według stawek operatora

Copyright 2005-2020 Czesci24.pl - Sprawdzone w dobrej cenie części samochodowe