DOBIERAMY CZĘŚCI SAMOCHODOWE GRATIS 7 DNI W TYGODNIU
ZADZWOŃ I ZAMÓW CZĘŚCI
801 000 615 / 24 362 00 25
GODZINY PRACY: 8-19
INNE DNI
Poniedziałek 8:00 - 19:00
Wtorek 8:00 - 19:00
Środa 8:00 - 19:00
Czwartek 8:00 - 19:00
Piątek 8:00 - 19:00
Sobota 9:00 - 14:00
ILOŚĆ PRODUKTÓW: Twój koszyk jest pusty.

Amortyzatory

Zawieszenie

Chemia i kosmetyki samochodowe

Płyny eksploatacyjne

Spinki montażowe, ich elementy

Wycieraczki i ich elementy

Wyposażenie wnętrza pojazdu

Chemia warsztatowa

Wyposażenie warsztatów

Części Nadwozia

Filtry

Oświetlenie, elementy

Układ chłodzenia

WYSZUKIWARKA CZĘŚCI:

Amortyzatory AVIA SERIA D (1990-1996)

Amortyzatory wbrew powszechnej opinii nie tylko mają odpowiadać za komfort jazdy samochodem, ale przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo poprzez optymalną drogę hamowania. Ich głównym zadaniem jest stałe utrzymywanie przyczepności kół do podłoża bez względu na panujące na drodze warunki a także dodatkowo tłumią drania powstałe na skutek jazdy po nierównej nawierzchni.

Amortyzatory dzieli się na gazowe – powodują lepsze usztywnienie zawieszenia samochodu a także zwiększają kontrolę nad pojazdem w trakcie pokonywania zakrętów oraz olejowe, w przypadku których niestety szybka jazda po nierównym terenie może powodować spienienie się oleju i tym samym utratę właściwości tłumiących amortyzatorów.

Na co należy zwrócić uwagę

Za przebieg pracy oraz żywotność amortyzatorów odpowiadają zarówno warunki drogowe, jak i sposób oraz czas ich użytkowania. Pierwszymi objawami powstałych uszkodzeń są zazwyczaj zauważalne wycieki oleju, pęknięcia tulei mocujących, korozja tłoczysk i różne inne mechaniczne uszkodzenia. Najgroźniejszą usterką jest zatarcie amortyzatorów, które uniemożliwia dalsze tłumienie drgań osi oraz nadwozia samochodu.

Uszkodzenia amortyzatorów skutkuje wydłużeniem drogi hamowania (przy prędkości około 70 km/h nawet do trzech metrów), zwiększeniem ryzyka wpadnięcia w poślizg podczas jazdy na mokrej nawierzchni. Co więcej, wadliwe amortyzatory mogą również być przyczyną oślepiania pozostałych uczestników ruchu drogowego ze względu na nadmierne wahania nadwozia w trakcie jazdy. W celu samodzielnego sprawdzenia prawidłowego funkcjonowania amortyzatorów, należy energicznie nacisnąć maskę samochodu oraz bagażnik w okolicach każdego koła. W sytuacji, gdy pojazd od razu powróci do wyjściowej pozycji – amortyzatory działają poprawnie, natomiast gdy reakcja jest zupełnie inna (np. samochód zakołysze się kilkukrotnie) istnieje podejrzenie, że przynajmniej jeden z amortyzatorów jest uszkodzony.

Warto dodać, iż te jakże ważne elementy nadwozia, przestają poprawnie działać zazwyczaj po przebiegach rzędu około 70 tys. kilometrów. W momencie wymiany istotne jest także, aby robić to zawsze parami tj. na przedniej lub tylnej osi. Ze względu na kluczowe znaczenie amortyzatorów w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom dobrze jest kupować je w razie możliwości u sprawdzonych sprzedawców, najlepiej te, które pochodzą od renomowanych firm (zapewniają zdecydowanie większą skuteczność tłumienia jak i odporność na zużycie i uszkodzenia). 

 

zaawansowane wyszukiwanie produktów
sortuj produkty
Znaleziono:0

AVIA

Czeska motoryzacja to nie tylko doskonale znane także dziś Skody i Tatry (osobowe jak i ciężarowe). Nasi południowi sąsiedzi poza produkcją samochodów osobowych mają także ogromne doświadczenie z konstruowaniem pojazdów dostawczych i ciężarowych. Poza wspomnianą Tatrą na uwagę zasługuje Avia.

Czeskie, a wcześniej czechosłowackie przedsiębiorstwo z siedzibą i główną fabryką zlokalizowaną w Pradze założone zostało w 1919 roku. W nieczynnej cukrowni na przedmieściach czeskiej stolicy dwóch konstruktorów: Miroslav Hajn i Pavel Benes uruchamia początkowo małoseryjną produkcję dla przemysłu lotniczego.

Czytaj więcej

Zapytaj naszego eksperta (wyszukamy każdą część, bez wyjątków)

Posiadamy nowe i używane części samochodowe, na stronie widoczne jest tylko 48% auto części. Skontaktuj się z nami, a wyszukamy i podamy najniższą cenę każdej części dowolnego producenta jaka tylko została wyprodukowana
telefony:
Infolinia:
801 000 615
tel:
(24) 362 00 25
tel. kom:
791 308 990
godziny pracy:
Pon - pt:
8:00 - 19:00
Sobota:
9:00 - 14:00

CERTYFIKATY ZDOBYTE PRZEZ CZESCI24.PL

ZAMÓW I ZAPŁAĆ DOWOLNYM SPOSOBEM
DARMOWA DOSTAWA POWYŻEJ 450 zł 14 DNI PRAWA DO ZWROTU DARMOWA WYMIANA DO 100 DNI GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY 99% POZYTYWNYCH OPINII PONAD 10 LAT DOŚWIADCZENIA

my w sieci
Wewnętrzny numer
części samochodowe


Kontakt z naszą firmą

Infolinia: 801 000 615
Telefon stacjonarny: 24 362 00 25
Telefon komórkowy: 791 308 990
pon - pt - 8:00 - 19:00
sobota - 9:00 - 14:00
opłaty według stawek operatora

Copyright 2005-2020 Czesci24.pl - Sprawdzone w dobrej cenie części samochodowe