Co możesz wymienić lub zamontować samodzielnie w swoim samochodzie?

Jeśli kupujesz samochód w podstawowej wersji, po pewnym czasie zaczniesz narzekać na to, że brakuje Ci pewnych urządzeń, które poprawiają komfort jazdy. Ten sam problem pojawia się wtedy, gdy jeździsz starszym pojazdem. Rozwiązaniem jest dokupienie akcesoriów, które można samodzielnie zamontować w aucie, dzięki czemu prowadzenie stanie się prostsze. W tym artykule opiszemy kilka elementów, auto części które warto wymienić w naszym aucie.

Czujnik cofania (parkowania)

Jazda tyłem sprawia problem większości kierowców, dlatego warto wyposażyć auto w czujnik cofania, który posiada każdy sklep motoryzacyjny. Można kupić je w dwóch odmianach – niektóre informują o zbliżającej się przeszkodzie w formie dźwiękowej, inne zaś, pokazując odczyt na wyświetlaczu.

Pamiętaj, by nie polegać na czujniku w stu procentach, ponieważ mają one niezbyt duże pole „widzenia” i mogą przekłamywać pomiary.

Uchwyt na telefon

Smartfon spadający z deski rozdzielczej w aucie to zmora wszystkich kierowców starszych samochodów. Aby uchronić telefon przed zniszczeniem, warto dokupić uchwyt. W sprzedaży auto czesci są dostępne uchwyty

  • trzymające smartfon za pomocą obrotowego klipsa
  • z uchwytem imadłowym
  • z gumową podkładką

Kupując nowy uchwyt samochodowy lub wymieniając go, warto zwrócić uwagę na jakość – im droższy wybierzemy sprzęt, tym dłużej będzie nam służył.

Rejestrator jazdy

Rejestrator jazdy jest przydatny wtedy, gdy podczas podróży dojdzie do nieoczekiwanych sytuacji, takich, jak stłuczka. Materiał z kamery wielu osobom pomógł uchronić się przed mandatem.

Kupując rejestrator, zwróć uwagę na jego rozdzielczość i jakość obrazu przy gorszym oświetleniu – oglądanie obrazu z najtańszych modeli nie należy do przyjemnych. Bardzo ważną kwestią jest kąt widzenia kamery – obiektywy o szerokim kącie rejestrują szerszy wycinek obrazu, natomiast te o węższym – tylko jego część. Przydatnym dodatkiem jest akumulator, moduł GPS i slot na karty pamięci.

Zestaw głośnomówiący

Jeśli podczas jazdy musisz często rozmawiać przez telefon, w wyposażeniu Twojego samochodu musi koniecznie znaleźć się zestaw głośnomówiący. Większość nowoczesnych modeli jest wyposażona w funkcję autoparowania, co sprawia, że telefon łączy się z zestawem, gdy tylko wsiądziemy do auta.

Przed zakupem takiego zestawu sprawdź, czy Twój telefon obsługuje odpowiednią technologię Bluetooth.

A jakie są Twoje ulubione akcesoria do samochodu?