DOBIERAMY CZĘŚCI SAMOCHODOWE GRATIS 7 DNI W TYGODNIU
ZADZWOŃ I ZAMÓW CZĘŚCI
801 000 615 / 24 362 00 25
GODZINY PRACY: 8-19
INNE DNI
Poniedziałek 8:00 - 19:00
Wtorek 8:00 - 19:00
Środa 8:00 - 19:00
Czwartek 8:00 - 19:00
Piątek 8:00 - 19:00
Sobota 9:00 - 14:00
ILOŚĆ PRODUKTÓW: Twój koszyk jest pusty.

Amortyzatory

Zawieszenie

Chemia i kosmetyki samochodowe

Płyny eksploatacyjne

Spinki montażowe, ich elementy

Wycieraczki i ich elementy

Wyposażenie wnętrza pojazdu

Chemia warsztatowa

Wyposażenie warsztatów

Części Nadwozia

Filtry

Oświetlenie, elementy

Układ chłodzenia

Centrum pomocy


Co to jest numer OEM:

Nr OEM (ang. Original Equipment Manufacturer – dosłownie Producent oryginalnego sprzętu) to unikalny numer części nadawany przez producenta pojazdu. Potocznie tzw. numer oryginału części wybity, wygrawerowany lub umieszczony za pomocą naklejki na części. Przykład nr Audi 4F0 698 451A. Często taki numer może być trudno dostępny z powodu długiej eksploatacji np. zabrudzenia, zerwania, starcia. Dzięki numerowi OEM oryginalnej części można zaoszczędzić dużo czasu na poszukiwanie odpowiedniej części do naszego auta. Wystarczy jedynie spisać nr z już zniszczonej .wyeksploatowanej części i wpisanie go w nasza wyszukiwarkę. Po wyświetleniu wyników wyszukań mamy 100 % pewność iż bez zbędnego zagłębiania się dany produkt będzie tym samym odpowiednikiem.  

Wyszukiwarka nic nie znalazła po moim nr OEM:

Nie należy się przejmować iż takiej części nie posiadamy w naszym asortymencie. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na małe i duże litery oraz odstępy między poszczególnymi znakami. Błędne spisania w 1 ciągu nie gwarantuje poprawnego wyszukania.

Z powodu bardzo dużego asortymentu ponad 2 500 000 produktów na obecne czasy żaden system dostępny na świecie nie posiada spisanych wszystkich nr OEM.

 Numer OEM a nr producenta części

Producenci części posiadają własną numerację swoich produktów. Wynika z tego, iż daną część auta możemy zidentyfikować za pomocą numeru OEM oraz numerów poszczególnych producentów.

Przykład:

Klocki hamulcowe do Audi A6 4F2 2006r 3.0 TDI 225KM o numerze OEM Audi: 4F0 698 451A możemy jednocześnie zidentyfikować przy pomocy np. numerów następujących producentów, m.in.:

VALEO -    598752
BOSCH-    0986494062;0986424796
FOMAR-  912381
TEXTAR -  23914 172 14

LPR -          05P1219

SIFFERT-  3108

DELPHI -  LP1824

 

Wyszukiwarka po wpisaniu numeru OEM/producenta wyrzuciła mi mnóstwo wyników wyszukań:

Nie należy się przejmować. Jeśli wpisany numer jest poprawny a wyszukiwarka wyświetliła wyszukane produkty, każdy z tych produktów będzie właściwy. Skąd w takim razie wzięło się tyle produktów.

Załóżmy przykładowo iż z nasza część to klocki hamulcowe Delphi o spisanym przez nas numerze LP1824. Wpisując powyższy numer do naszej wyszukiwarki numerów OEM części ukaże nam się spora lista z produktami z opisami do różnych modeli aut a nawet marek czyli prócz poszukiwanego Audi A6 również do VW TOURAN, Audi A3, VW GOLF V w dodatku w każdym z tych modeli do kilku różnych wersji silnikowych: jednocześnie do 1.8benzyna 3.0 TDI 1.6…. itd.  

Zgodnie z tym co powyżej pisałem jeśli nr został właściwie spisany oznacza to iż wszystkie produkty do wyżej wymienionych aut będą pasować i nie ma różnicy który produkt kupisz ponieważ w rezultacie wszystkie wskazują na tą samą część.

Jakość części:

Silna pozycja daje nam przywilej negocjowania niższych cen oraz większe możliwości dotarcia do producentów lub bezpośrednich importerów, co w efekcie służy naszym klientom. Wszystkie towary w naszej ofercie są fabrycznie nowe i nigdy nie były używane. Wszystkie posiadają fabryczne, oryginalne opakowania i pełną gwarancję producenta.

W oparciu o długoletnie doświadczenie, selekcjonowaliśmy z rynku producentów oferujących części, które łączą w sobie najlepszą jakość i korzystną cenę, tak aby nasi klienci/partnerzy otrzymali optymalnie dobrany asortyment.

Oferowane w naszym sklepie części pochodzą od liderów rynku aftermarket (części zamiennych) i OEM. Posiadają certyfikaty producentów aut i w większości przypadkach są stosowane jako części oryginalne przy pierwszym montażu samochodów.

Do naszej oferty trafiają tylko produkty najwyższej światowej jakości, co potwierdzają certyfikaty "Zgodności Jakościowej" odnoszące się do oficjalnych europejskich regulacji. To oznacza, że części oferowane przez Czesci24.pl mogą być użyte podczas normalnych działań serwisowych, bez obawy utraty gwarancji udzielanej przez producenta każdego nowego auta. (więcej). > odniesienie do GVO


Czym jest kaucja:

Zakupując u nas części samochodowe placisz za towar. Gdy przełożysz daną część a stara odeślesz do nas, my przesyłamy ja do producenta. Jeśli półoś, przekładnia kierownicza (maglownica) będzie spełniać warunki producenta do jej przyjęcia otrzymasz od nas zwrot kaucji na swój rachunek bankowy.

Dotyczy tylko produktów posiadających w opisie na stronie informacje o kaucji oraz jej wysokość. Taka kwota jaka jest podana w opisie przy kaucji zostanie skorygowana i dodatkowo zwrócona do Klienta.
Gwarancja auta a części:
 

Czy kupując w Czesci24.pl stracę gwarancje auta?

Zgodnie z dyrektywą Komisji Europejskiej GVO (Block Exemption of Regulation 1400/2002) to właściciel auta decyduje gdzie będziesz serwisował swoje auto i czy użyjesz oryginalnych części zamiennych (sygnowanych logo producenta pojazdu - Q), tańszych zamienników wytwarzanych przez dostawców części na pierwszy montaż , czy też części o tzw. porównywalnej jakości (PJ). W każdym z tych przypadków gwarancja Twojego auta jest tak samo WAŻNA.

Przepisy GVO umożliwiły sprzedaż oryginalnych części przez niezależnych dystrybutorów.

I to tych samych , które oferują ASO. Te same drogi posiadaczu samochodu znaczy tej samej jakości, wyprodukowane przez tego samego producenta, który produkuje dla fabryki samochodów. Są to części oryginalne dostarczane na tzw. Pierwszy montaż i w handlu oznaczane jako „ Q” lub „OE” oraz "O"

Wprowadzono dodatkowo również części , które sklasyfikowano jako części porównywalnej jakości do oryginału i oznaczono je "P"

 Tak więc można sporo zaoszczędzić również na częściach zamiennych przy tej samej jakości.

 

Autoryzowany stacja obsługi ASO czy prywatny warsztat ?

 Poniżej fragment z broszury objaśniającej obowiązujące przepisy GVO w Unii Europejskiej wydanej przez Komisję Europejską.

 „ pytanie 85: jeżeli konsument w ciągu okresu gwarancyjnego wykonał naprawę lub przegląd swojego pojazdu w niezależnym warsztacie, to czy producent może odmówić honorowania gwarancji?"

 "Jeżeli konsument wykonał naprawę lub przegląd, w niezależnym warsztacie w czasie okresu gwarancji producenta, to gwarancja może być utracona, jeżeli prace te zostały wykonane wadliwie. Jednakże ogólny obowiązek zlecania przeglądów lub napraw w ciągu takiego okresu, tylko w autoryzowanej sieci pozbawiłby konsumentów ich prawa do wyboru……”

Właścicielu swojego samochodu masz wybór.

 Z przepisów jasno wynika że żaden producent samochodów nie może ograniczać, Twojego prawa wyboru gdzie będziesz serwisował swój samochód również podczas trwania gwarancji

Ważne jest natomiast, aby przeglądy gwarancyjne odbywały się, zgodnie z zaleceniami producenta danego samochodu.

Korzyści dla klienta

Swoje auto zaprowadzasz do serwisu, który sam wybierasz .

Decydujesz sam ile zapłacisz za przegląd gwarancyjny zgodny ze specyfikacją danego przeglądu, konkretnej marki. Czytasz te słowa i zastanawiasz się dlaczego tego jeszcze nie robisz?

Wnioski

 Serwisując swoje auto w niezależnym warsztacie i nabywając części u niezależnych dystrybutorów klient wybiera sam, decyduje sam, oszczędzając swoje pieniądze.

Czy już zaczynasz sobie uświadamiać jak miłą niespodziankę przygotowała Ci Komisja Europejska w postaci przepisów GVO.

Dla przykładu, jak to wygląda w przypadku posiadania Skody

 

 Wystarczy zajrzeć do książki gwarancyjnej samochodu skoda, w której widnieje zapis dotyczący serwisowania samochodu:

"Podstawowej gwarancji udziela się przy jednoczesnym i nieprzerwanym spełnieniu następujących warunków"

" wszystkie przeglądy serwisowe wykonywane są fachowo w pełnym zakresie wg przedziałów czasowych określonych przez producenta SKODA AUTO a.s. Aktualny wykaz czynności wchodzących w skład poszczególnych przeglądów serwisowych można uzyskać w autoryzowanych serwisach Skody.”

Nie ma w książce gwarancyjnej zapisu, który zobowiązywałby właściciela samochodu do wykonywania przeglądów serwisowych w stacjach ASO.

W następnym punkcie gwarancji napisane jest w jakich okolicznościach i jakiego typu usterki zostaną pozbawione gwarancji.

"... W przypadku gdy przeglądy serwisowe i naprawy będą wykonywane w warsztatach nieposiadających autoryzacji Skoda a powstanie w związku przyczynowym z wykonanymi w ten sposób czynnościami serwisowymi oraz w ich ramach użytymi częściami usterka lub dojdzie do innych uszkodzeń samochodu wówczas tego rodzaju usterki nie obejmuje gwarancja udzielona przez sprzedawcę."

 

Powyższy cytat jest dość zawiły i napisany językiem prawniczym, niemniej, jasno z niego wynika że przeglądy serwisowe w czasie trwania gwarancji można wykonywać w warsztatach niezależnych a gwarancji producent samochodów nie udziela tylko wtedy gdy warsztat niezależny wykonana daną czynność wadliwie.

 

Spójrzmy teraz na zapisy w Warunkach Gwarancji dotyczące części :

 

" do napraw gwarancyjnych są używane wyłącznie oryginalne części Skoda .."

Niemniej oryginalne części ( dzięki rozporządzeniu GVO ) można dziś zakupić również u niezależnych dystrybutorów i często taniej niż w stacjach ASO.

Pozostałe części zamienne        
Montaż może powodować utratę gwarancji pojazdu
 

W ponad 2 500 000 asortymencie Czesci24.pl posiadamy produkty z każdej z tych grup w zaskakująco niskich cenach!

Mój mechanik powiedział iż część która mu przywiozłem nie pasuje:

Z powodu nagminnych incydentów prosimy uważać na nieuczciwych mechaników, którzy wykorzystując niewiedzę klienta montują towar nieprzywieziony przez klient inny tańszy, gorszej, jakości lub używane. Nagminnie również mechanicy informują klienta, iż przywieziony przez niego towar nie pasuje i proponują zakup w swoim warsztacie.
Dbamy o wysoką, jakość naszych usług oraz produktów. Dla Państwa bezpieczeństwa i pewności opieramy system dobru części o kilka katalogów. Co to znaczy? Znaczy to, iż części zamawiane przez każdego klienta jest weryfikowana w dziale analizy technicznej na podstawie danych z katalogów mechaniki samochodowej wykorzystując unikalne numeracje OE OEM oraz ich powiązania w rożnych katalogach na bazie krosów.
Dzięki tak sprawdzonemu systemowi jesteśmy w stanie wyeliminować wszelkie błędy mechaników. W razie potrzeby opieramy się na know-how oraz historii sprzedaży czy dany produkt został już w przeszłości sprzedany do tego konkretnego modelu auta i co się działo z produktem. Dzięki temu niejednokrotnie niestety potwierdzają się przypadki gdzie klient dzwoni, iż towar nie pasuje, ponieważ mechanik tak mu powiedział. Dla wielu z nas samochód to niejednokrotnie narzędzie pacy i musi być sprawne z dnia na dzień. Po ponownej analizie techników okazuje się, iż towar, który jest u klienta jest prawidłowy, ponieważ 3 różne katalogi elektroniczne wraz z papierowymi wersjami mechaniki oraz katalogi różnych producentów pokazują naprzemiennie, iż ten towar pasuje do tego konkretnego modelu, również potwierdza to analiza sprzedaży historycznej gdzie widać, iż ten konkretny towar został sprzedany konkretnego dnia do konkretnego klienta oraz przez kogo został zamontowany.

 

Zapytaj naszego eksperta (wyszukamy każdą część, bez wyjątków)

Posiadamy nowe i używane części samochodowe, na stronie widoczne jest tylko 48% auto części. Skontaktuj się z nami, a wyszukamy i podamy najniższą cenę każdej części dowolnego producenta jaka tylko została wyprodukowana
telefony:
Infolinia:
801 000 615
tel:
(24) 362 00 25
tel. kom:
791 308 990
godziny pracy:
Pon - pt:
8:00 - 19:00
Sobota:
9:00 - 14:00

CERTYFIKATY ZDOBYTE PRZEZ CZESCI24.PL

ZAMÓW I ZAPŁAĆ DOWOLNYM SPOSOBEM
DARMOWA DOSTAWA POWYŻEJ 450 zł 14 DNI PRAWA DO ZWROTU DARMOWA WYMIANA DO 100 DNI GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY 99% POZYTYWNYCH OPINII PONAD 10 LAT DOŚWIADCZENIA

my w sieci
Wewnętrzny numer
części samochodowe


Kontakt z naszą firmą

Infolinia: 801 000 615
Telefon stacjonarny: 24 362 00 25
Telefon komórkowy: 791 308 990
pon - pt - 8:00 - 19:00
sobota - 9:00 - 14:00
opłaty według stawek operatora

Copyright 2005-2021 Czesci24.pl - Sprawdzone w dobrej cenie części samochodowe